שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  Jabra Sport: למקומות היכון Play

  עם האוזניה האלחוטית הספורטיבית של Jabra תוכלו להתאמן ולהמשיך להאזין למוזיקה האהובה עליכם, גם בתנאים לא אופטימליים. אבל, תצטרכו לוותר על משקפי השמש שלכם ולהיפרד מ-400 שקל לפחות

  נדמה שכמעט כולם עושים ספורט בזמן האחרון, כולנו במירוץ אחר המראה החטוב והחיים הבריאים. גם עולם הסלולר עלה על הטרנד הספורטיבי, ואנו רואים בשוק  יותר ויותר אפליקציות ואבזרים שאמורים לעזור לנו לבצע את המטלה המיוזעת בנעימים. חברת Jabra לא נותרה אדישה לנושא (ולפוטנציאל הרווחי) והניחה על המדפים את ה-Jabra Sport - אזניות BT סטריאופוניות המכילות גם מקלט רדיו פנימי. לקחנו אותן לבדיקה, והתוצאות לפניכם.

   

  עוד ב-GSM-Israel:

   

  התאמה

  במבט ראשון, האוזניות נראות מעט מגושמות. אך הרושם הראשני קצת מטעה. המשקל הקל של האזניות יגרום לכם לשכוח שהן שם אחרי מספר שניות של שימוש.

   

  בערכה מגיעים שלושה ג'לים שונים הניתנים להחלפה כדי ליצור התאמה אופטימלית לאוזן, ניסיתי את שלושתם, אך לא הצלחתי להגיע להתאמה מושלמת ונותרתי עם התחושה שאוטוטו הן ישמטו מאוזניי. למרות התחושה הזו, האוזניות נשארו היטב במקומן בזמן הליכה מהירה, ריצה, רכיבה על אופניים ואימון משקולות בחדר כושר.

   

  האוזניות עצמן לא נכנסות אל תוך תעלת השמע, אלא נמצאות "מעליה", מה שמונע אטימה מושלמת לרעשי רקע, אולי דבר חיובי בהתחש בכך שהן נועדו לשימוש ספורטיבי. אתה בהחלט רוצה לשמוע מכוניות שחולפות לידך בזמן הריצה, מאידך, גם איכות הקול המושמעת באזניות נפגמת מעט עקב כך. נוסף, ווי התליה המסיביים מקשים מאד על שימוש באזניות למרכיבי משקפיים או משקפי שמש.

     

   

  תיאום לטלפון

  תיאום האוזניות למכשיר הטלפון הינו קל ופשוט, ומלווה בהסברים קוליים דרך האוזניות עצמן. ניתן לתאם את האוזניות לשני מכשירים בו זמנית, מצאתי לזה שימוש מצוין בזמן עבודה על המחשב הנייד והאזנה למוזיקה דרכו, כשבעת קבלת שיחה האוזניות מנותבות למכשיר הטלפון, ואף עוצרות את המוזיקה המושמעת דרך המחשב (Pause) וממשיכות אותה מאותה הנקודה עם ניתוק השיחה.

   

   (צילום: GSM Israel) (צילום: GSM Israel)
  (צילום: GSM Israel)

   

  איכות קליטה ושמע

  איכות השמע של האוזניות טובה, אבל אודיופילים לא יבואו על סיפוקם. התדרים הנמוכים מעט נמרחים, כנראה עקב כך שהאוזניות לא ממוקמות היטב בתעלת האוזן. גם הצלילים הגבוהים מעט חסרי אופי בווליום נמוך, ומשתפרים מעט עם הגברת עוצמת הקול. בסך הכל, איכות הצליל היא טובה למדי ומספקת בהחלט כלווי לפעילות ספורטיבית. איכות קליטת ה-BT היא כבר עניין אחר, וכאן נמצאת נקודת התרפה הגדולה ביותר.

   

  בזמן ריצה עם האוזניות כשהמכשיר נמצא על מנשא זרוע, חייבים לשאת את המכשיר על הזרוע הימנית (האזונייה הימנית מכילה את מקלט ה-BT. לאדם ימני כמוני הרגיל לרוץ עם המכשיר על יד שמאל כדי לתפעל אותו ביד ימין, לקח זמן מה בכדי להתרגל.

   

  גם בשימוש עם המחשב הנייד האוזניות מתחילות לאבד מאיכות הקליטה במרחק מטרים ספורים בלבד. מקלט הרדיו המובנה הוא בהחלט ערך מוסף לאוזניות, אך נראה כאילו זו תוספת שהוחלט עליה ברגע האחרון ולא הושקעה מספיק מחשבה על שימוש נוח. ניתן לעבור בין תחנות רדיו על ידי לחיצה ארוכה (למעלה או למטה) על כפתור העוצמה באוזניות, אך אין כל דרך לדעת לאיזו תחנה הגעת (במיוחד אם משודרות באותו הרגע פרסומות או חדשות) ועליך לנסות ולזהות את התחנה או להמשיך לחפש. כיוון שהאוזניות מתקשרות היטב עם הטלפון הנייד (מד טעינת סוללת האוזניות מופיע על הצג עם חיבור האוזניות למכשיר), מתבקש היה להוסיף אפשרות לדעת לאיזה תדר רדיו אתה מאזין, ואולי אפילו אפליקציה ייעודית לאזניות עם אפשרות לשמירת תחנות אהובות ומעבר מהיר אליהן.

   

   (צילום: GSM Israel) (צילום: GSM Israel)
  (צילום: GSM Israel)

   

  קליטת הרדיוטובה למדי, וגם תוך כדי תנועה ומעבר באיזורים שונים לא הורגשו הפרעות. ניתן להשתמש באוזניות לשמיעת רדיו גם ללא חיבור למכשיר טלפון, כך שאם אתם אוהבים לרוץ בבוקר לצלילי המוזיקה שבחר עבורכם בועז כהן ב-88FM (מומלץ מאד), ניתן לצאת עם האזניות בלבד. בהאזנה לרדיו, מתנתק חיבור ה-BT מהמכשיר לאחר מספר דקות כדי להאריך את חיי הסוללה.

   

  תוספת המיקרופון לאוזניות היא מבורכת וניתן לענות לשיחות בזמן האימון (או להשתמש בה עם המחשב לשיחות בסקייפ, כפי שאני עשיתי מספר פעמים). איכות השמע באוזניות טובה למדי בזמן שיחה, ושמיעת השיחה בשתי האזניים עוזרת להתרכז בשיחה ולהתנתק מרעשי הסביבה. כמו כל האוזניות מהדגמים האחרונים של ג'ברה, גם הזוג הזה ניתן לתפעול קולי ואמור אפילו לשלוט על סירי למשתמשי האייפון מהדגם האחרון, כיוון שלא זה המכשיר שברשותי, לא בדקתי נקודה זו.

   

  בריצה והליכה ברחוב האוזניות מספקות בידוד טוב מרעשי הסביבה, אם כי לא בידוד מושלם. בחדר הכושר ניתן לשמוע מעט יותר מרעשי הרקע, במיוחד אם בחדר הכושר שלכם, כמו בשלי, משמיעים מוסיקה זוועתית בעוצמה רבה. עוצמת השמע טובה אם כי היו מספר מקרים בהם ניסיתי להגביר את העוצמה גם כשהאוזניות היו מכוונות לעוצמה המלאה.

   

  נוחיות תפעול

  ג'ברה החליטו להקל ולא להעמיס את האוזניות בכפתורים רבים. לכל כפתור ישנם מספר שימושים, אך הכל מאד אינטואיטיבי ומצאתי את עצמי עובר בין האפשרויות השונות לאחר מספר דקות בודדות של לימוד והסתגלות. כל בקרי השליטה נמצאים על האזניה הימנית.

   

   (צילום: GSM Israel) (צילום: GSM Israel)
  (צילום: GSM Israel)

   

  ישנו כפתור כיבוי והדלקה, המשמש גם למענה וניתוק שיחות ולניגון ועצירה של מוסיקה (play, pause) וקבלת עדכונים מאפליקציית Endomondo. כפתור הרדיו המשמש למעבר בין מצב מוסיקה מהמכשיר לקליטת שידורי רדיו. כפתור עוצמה דו כיווני, המשמש, כמה צפוי להגבר והחלשה של עצמת הקול, מעבר לרצועת השמע הבאה (או הקודמת) ומעבר בין תחנות רדיו.

   

  סוללה

  נתון מאכזב למדי הוא אורך חיי הסוללה. עם זמן דיבור של ארבע שעות וחצי וזמן מוזיקה של שלוש שעות בלבד קיים סיכוי שהמוסיקה תיגמר לך עוד לפני תום האימון. אני מניח שמשך חיי הסוללה הוקרבו על מזבח המשקל הנמוך, אבל הייתי מוכן למשקל מעט גדול יותר לטובת סוללה שמחזיקה יותר זמן. משך הטעינה לעומת זאת, קצר למדי, והסוללה נטענת במלואה ממצב ריק תוך שעתיים בלבד.

   

  עמידות

  ג'ברה מכריזים שהאוזניות עברו את תקן הצבא האמריקאי לעמידה בלחות, אבק וזעזועים. לא ערכתי בדיקות מקיפות, אבל הן בהחלט עמדו בגבורה בשימוש בגשם קל, זיעה מרובה ונסיעה על אפניים בשבילי עפר. למרות שבאתר החברה מצויין שהאוזניות מגיעות ללא מנשא זרוע למכשיר, שתי הערכות שברשותי (אחת שרכשתי ואחת שקיבלתי מהחברה) הגיעו עם מנשא זרוע לטלפון.

   

  נתונים טכניים

  גרסת בלוטות': 3.0 עם תמיכה ב-A2DP.

  טווח פעולה: עד 10 מטרים.

  מכשירים מתואמים: עד 8 מכשירים (2 מהם בו זמנית - פרטים בהמשך).

  זמן דיבור: עד 4.5 שעות.

  זמן מוסיקה: עד 3 שעות (תלוי גם במכשיר).

  זמן המתנה: עד 4 ימים.

  זמן טעינה: כשעתיים.

  משקל: 24 גרם.

  אורך: 63.4 מ"מ.

  רוחב: 12.4 מ"מ.

  גובה: 43.2 מ"מ.

  מפרט טכני מלא (קובץ PDF), ניתן למצוא באתר של ג'ברה..

   

   (צילום: GSM Israel) (צילום: GSM Israel)
  (צילום: GSM Israel)

   

  יתרונות

  • משקל נמוך.
  • איכות צליל טובה למדי.
  • אפשרות חיבור במקביל לשני מקורות שמע.
  • מקלט רדיו.

   

  חסרונות

  • זמן שימוש קצר.
  • איכות BT לא מספיק טובה.
  • לא ניתן לדעת לאיזו תחנת רדיו אתה מאזין.
  • לא נוח למרכיבי משקפיים.

   

  את אוזניית ה-Jabra Sport תוכלו להשיג באתרי הקניות ברשת ובחנויות המובחרות במחיר של 400-600 שקל.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: GSM Israel
  אם שומעים - לא מרכיבים משקפיים
  צילום: GSM Israel
  מומלצים