שתף קטע נבחר

עשר שנות מאסר לנער שהודה בהריגת רז חג'ג'

הצעיר בן ה-21 הורשע במסגרת הסדר טיעון בהריגת חג'ג' בקטטה בהרצליה ב-2007. מתקופת העונש ינוכו ארבע שנים שבמהלכן היה עצור ומאושפז בבית חולים פסיכיאטרי. "בית המשפט הפך לתיאטרון", אמר חיים חג'ג', אביו של המנוח

עשר שנות מאסר נגזרו הבוקר (יום ג') על הצעיר בן ה-21 שהורשע - במסגרת הסדר טיעון - בהריגת הנער רז חג'ג' בקטטה בהרצליה ב-2007. הנאשם, שהיה אז בן 17, נמצא לא כשיר לעמוד לדין ורק בספטמבר אשתקד חודשו ההליכים המשפטיים נגדו. "בית המשפט הפך לתיאטרון המשפט", אמר חיים חג'ג', אביו של המנוח.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

במסגרת ההסדר, שהתקבל בבית המשפט המחוזי בתל אביב, הודה הצעיר בהריגה ובתמורה ביקשו שני הצדדים לגזור עליו עשר שנות מאסר. מתקופת העונש ינוכו ארבע שנים שבמהלכן היה עצור ומאושפז בבית חולים פסיכאטרי. בנוסף, ישלם הדוקר פיצוי בסך כולל של 120 אלף שקל.

 

אילנה חג'ג' בבית המשפט, הבוקר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אילנה חג'ג' בבית המשפט, הבוקר(צילום: מוטי קמחי)
 

אילנה חג'ג', אמו של הנרצח, אמרה כי "הייתי אצל רז וביקשתי ממנו כוחות ועזרה. מפה אני לא יודעת לאן אני הולכת. אני קצת מתביישת, לא נעים לי". בעבר, התייחסה חג'ג' להרשעת הנער ולהסדר הטיעון, ואמרה כי "אפשרו לו לצאת ככה מפני

שהוא חולה נפש, אבל דווקא בגלל זה אסור לו לצאת לחופשי. הוא פצצה מתקתקת. מחר הוא יכול לרצוח בגלל שהוא לא אחראי למעשיו". היא דרשה גם שינוי חקיקה.

 

התובעת, עו"ד ענת בן זאב מפרקליטות מחוז תל אביב, הגיבה לגזר הדין ואמרה כי "מדובר בתיק מורכב ובעייתי, במיוחד לנוכח העובדה כי הנאשם סבל מבעיות נפשיות מוכחות".

 

סנגוריו של הדוקר, עורכי הדין אדי אבינועם וענת מיטניק בירכו על ההחלטה והוסיפו כי "מדובר בתוצאה יוצאת דופן בתיק יוצא דופן, גם בנסיבות האישיות של הנאשם וגם בנסיבות האובייקטיביות". 

 

הפגנה נגד עסקת הטיעון, הבוקר מחוץ לבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הפגנה נגד עסקת הטיעון, הבוקר מחוץ לבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)
 

חג'ג' נהרג לפני כחמש שנים בקטטה שפרצה בינו לבין שני נערים ברחבת המרכז המסחרי בשכונת נווה ישראל בהרצליה. הקטטה התפתחה בעקבות ויכוח סתמי בין הנערים, ככל הנראה לאחר שאחד מהם העליב את חברו.

 

שני הנאשמים ברחו מהמקום, שטפו את הסכין משרידי הדם של המנוח והחביאו אותו. הם גם שרפו את חולצתו של הנאשם בדקירה, שהוכתמה בדם המנוח. לאחר מכן, הסתתרו במשך חמישה ימים עד שהסגירו עצמם למשטרה.

 

הצעיר הדוקר, הבוקר בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הצעיר הדוקר, הבוקר בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)
 

נגד השניים הוגש כתב אישום בגין הריגה, תקיפה בנסיבות מחמירות, איומים והשמדת ראיות. עם זאת, נוכח חוות דעת פסיכיאטרית שקבעה כי הנאשם הראשון לא כשיר לעמוד לדין בשל מחלת נפש שבה הוא לוקה, הוצא צו שהורה על

אשפוזו וההליכים המשפטיים נגדו הופסקו.

 

משחודשו ההליכים, עם אישורה של הוועדה הפסיכיאטרית, הצליחו הצדדים לגבש הסדר טיעון מקל. בעסקה נכלל גם הנאשם הנוסף, שלו לא יוחס מעשה הדקירה. הצעיר הודה בעבירות של איומים והשמדת ראיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רז חג'ג'
צילום רפרודוקציה: עידו ארז
אילנה, אמו של חג'ג'
צילום: מוטי קמחי
הדוקר ועו"ד אדי אבינועם, הבוקר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים