שתף קטע נבחר

מחדל: אמצעים לראיית לילה נעלמו מבסיס צנחנים

במצ"ח בודקים כיצד שלוש משקפות משוכללות, ששוויין נאמד באלפי דולרים, נעלמו מבסיס אימונים של החטיבה בדרום

שוב הפקרות בבסיס של צה"ל: שלושה שבועות בלבד לאחר שהוגשו כתבי אישום בגין גניבת יותר מ-3,000 פגזים מבסיס של הצבא בדרום, פתחה המשטרה הצבאית בחקירה לבירור נסיבות היעלמות אמצעים משוכללים לראיית לילה מבסיס האימונים של חטיבת הצנחנים "שפיפון" בחבל לכיש.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

המצוד נמשך: "7 הנרצחים נורו בראש מטווח אפס"

מהפכה בפעוטונים? בכנסת יכריעו אם יהיה פיקוח

עלה על חלוק: נתניהו פגש את מדעני הטכניון

 

ל-ynet נודע כי המחסור בשלוש משקפות לילה לפחות, ששווי כל אחת מהן נאמד באלפי דולרים, התגלה אתמול לפנות בוקר (יום ג'), וסריקות שבוצעו בבסיס לאיתורן העלו חרס. חיילים ומפקדים שהשתמשו במשקפות בימים האחרונים כבר מסרו עדות ואלה שיימצאו אחראים למחדל צפויים לעמוד לדין.

 

בסיס האימונים ממוקם קילומטרים ספורים מהקו הירוק וסמוך לכפרים פלסטיניים, ובשל כך בודקים במצ"ח מעורבות של בני מיעוטים, שניצלו חוסר תשומת לב של החיילים לצורך גניבת האמצעים המשוכללים. המשקפות המיוחדות מסייעות לראות בבירור בחשיכה והן משמשות לוחמים באימונים ובעיקר בפעילות מבצעית.

 

בצה"ל מתייחסים לאובדן בחומרה

בשל החשיבות המבצעית של המשקפות, בצה"ל מתייחסים לאובדן באותה חומרה שבה מתייחסים לאובדן של כלי נשק או חלקים ממנו. כבר ב-2007 הוחלט כי במקרים מסוג זה, הקצין שישפוט את החייל או המפקד שיימצא אחראי לכך יהיה לא פחות מאשר סגן הרמטכ"ל. העונשים על אובדן אמצעים משוכללים לראיית לילה נעים בין חודשים לשנים של מאסר בפועל.

 

בצבא הדגישו בשנים האחרונות במסגרת אכיפה, ענישה ודגשים בתדריכים היומיים שניתנים לכוחות המתאמנים בשטח, כי כנופיות גנבי אמצעי הלחימה, בעיקר בדרום, עוקבות באופן קבוע אחר החיילים.

הגנבים סורקים כל העת שטחי כינוס שבהם שהו החיילים ואף מפטרלים בין ריכוזי החיילים בלילות ובמטווחים, בניסיון לגנוב את אמצעי הלחימה.

 

בשנים האחרונות התמודד צה"ל עם גניבות של ג'יפים צבאיים, כדורים, פגזים ואף כלי נשק שנותרו בשטח ללא השגחה. בחודש שעבר דווח כי חייל שריון שעסק במשימת אבטחה בחברון, שכח בחנות פלסטינית מנשא שהכיל ציוד מתקדם לראיית לילה. בעלי החנות השיב את המנשא לצה"ל.

 

בנוגע להיעלמות האמצעים לראיית לילה מבסיס חטיבת הצנחנים "שפיפון" נמסר מדובר צה"ל: "בנושא מתנהלת חקירת מצ"ח ועם סיומה יועברו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית".


פורסם לראשונה 20/03/2012 22:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אפי שריר
חיילים כבר מסרו עדות
צילום: אפי שריר
חייל מתאמן בבסיס שממנו נגנבו המשקפות (ארכיון)
צילום: אליעד לוי
מומלצים