שתף קטע נבחר

צילום: AP

גינויים ערביים לצד מחאה: "דם ישראלי יקר יותר"

כותב אלג'יראי טען ש"הציונות" השיגה סיקור אוהד ליהודים שנרצחו לעומת הילדים שנהרגו בעזה, אך הודה כי לערבים אחריות לזילות דמם שלהם. מנגד, בלוגר בן אותה המדינה קבע: "זהו פשע של שנאה ואנטישמיות. האל יברך את נשמתם"

מסע הרצח של מוחמד מראח בטולוז הכה גלים בכל רחבי העולם, וגם בעיתונות הערבית עוקבים בימים האחרונים מקרוב אחר ההתפתחויות מצרפת. לצד הדיווחים השוטפים התחילו לצוץ אתמול (ד') גם מאמרי דעה בנושא - חלקם מגנים בתוקף את הפיגוע בבית הספר היהודי "אוצר התורה", אך חלקם עושים "מעשה אשטון" ומשווים בין עזה לבין טולוז.

 

אירוע הדמים בטולוז - כל העדכונים:

 

אחד מאנשי הקבוצה השנייה הוא העיתונאי האלג'יראי רמדאן בלעמרי, שכותב בעיתון אל-חבר הידוע בנטיותיו האנטי-ישראליות, תחת הכותרת "הדם הישראלי תמיד יקר יותר".

 

כותרת אחד המאמרים: "הדם הישראלי תמיד יקר יותר" (צילום: AP) (צילום: AP)
כותרת אחד המאמרים: "הדם הישראלי תמיד יקר יותר"(צילום: AP)

 

בתחילת מאמרו תהה הכותב: "מדוע העולם נסער בעקבות רצח ארבעת הישראלים בטולוז, בעוד התקרית הפכה במהירות לעניין בקנה מידה בינלאומי? השלטונות הצרפתיים והתקשורת שנמצאת מאחוריהם הטילו איפול על התקרית שבה נהרגו שלושה חיילים צרפתים במונטובן בדרום מערב המדינה, רק מכיוון ששניים מהם מוסלמים ממוצא מרוקני, וההרוג השלישי הוא מהאיים האנטיליים".

 

בלעמרי ביקר את ההתייחסות בעולם להתקפות הישראליות בעזה לעומת הרצח בטולוז: "לפני כמה ימים תקפו המטוסים הישראליים באופן ברברי את רצועת עזה, מה שגבה עשרות קורבנות בקרב הפלסטינים, בהם ילדים. עם זאת, לא שמענו ולא ראינו בתקשורת גינויים נרחבים של הברבריות הזאת, אדרבה, היא תוארה כ'הגנה עצמית'".

 

באותה נשימה הזכיר הכותב את החייל האמריקני שטבח ב-16 אזרחים אפגנים. הממשל האמריקני הסתפק בהודעת גינוי בודדת ולקונית שכינתה את התקרית "מצערת". לדבריו, "ההשפעה של הלובי הציוני הצליחה לקנות את החסות של הפוליטיקאים ואנשי התקשורת הבכירים בעולם. הם החלו לראות את האירועים רק מנקודת ראותה של תל אביב ובעלת בריתה וושינגטון, בהתאם להיגיון של 'ביטחון ישראל', 'אנטישמיות' ו'הטרור האיסלאמי'".

 

החייל שטבח ב-16 אפגנים. הבית הלבן הסתפק בהודעת גינוי (צילום: AP PHOTO / SPC. RYAN HALLOCK) (צילום: AP PHOTO / SPC. RYAN HALLOCK)
החייל שטבח ב-16 אפגנים. הבית הלבן הסתפק בהודעת גינוי(צילום: AP PHOTO / SPC. RYAN HALLOCK)

 

עם זאת, למרות דבריו הבוטים נגד ישראל והיהודים, הכיר בלעמרי באשמתם של הערבים במצבם זה. "ההערה האחרונה, למרבה הצער, היא ההתפוררות של האחדות הנפשית של הערבים והמוסלמים לאחר שהאינטרסים שלהם החלו להתנגש, והפטרונים שלהם הולכים ומתרבים. בסופו של דבר, אנחנו נראה כי אנחנו הסיבה לזילות של הדם הערבי והמוסלמי!".

 

"המחבל הכפיש את הערבים והמוסלמים בצרפת"

לעומת הקול הבוטה של הכותב, באותה המדינה, אלג'יריה, נשמעו גם קולות אחרים. אחד מהבלוגרים האלג'יראים פרסם ברשתות החברתיות מסר המביע צער על הפיגוע בטולוז, וצירף את תמונתם של הנרצחים: "הרבי הצעיר נרצח יחד עם שני ילדיו הקטנים ובחורה אחרת, בפשע שטומן בחובו את כל האלמנטים של השנאה והאנטישמיות. האל יברך את נשמתם".

 

בהמשך לאותו קו, פרסם הבוקר העיתון אל-חיאת היוצא לאור בלונדון מאמר דעה מפי הכותבת בעיתון רנדה תקי א-דין, תחת הכותרת "הטבח בטולוז".

 

"מהו האיסלאם האלים שרוצח ילדים וטוען שהוא איסלאם?" אל-חיאת ()
"מהו האיסלאם האלים שרוצח ילדים וטוען שהוא איסלאם?" אל-חיאת

 

במאמרה קבעה הכותבת באופן נחרץ: "אם מדובר בפעולה של אדם מהזרם הימני בעל אוריינטציה נאצית, הדבר הוא בבחינת פעולה משוגעת אשר לא מכונה 'פעולה אנטישמית', אלא 'פעולה נגד האנושות'. אם הרוצח הוא מהקיצוניים האיסלאמיים מהזרם האלים, מדובר גם כן בפשע נגד האנושות כולה ולא רק נגד היהודים, אלא היא גם נגד האיסלאם ונגד הנוצרים ונגד כל הדתות בעולם".

 

היא הביעה חשש מכך שזהות הרוצח תכפיש את כל הערבים והמוסלמים בצרפת. "מה הוא האיסלאם האלים הזה שרוצח ילדים וחפים מפשע, ואחר כך טוען שהוא משתייך לאיסלאם? מי שמבצע את הפשעים האלה בשם האיסלאם הוא רוצח כופר. מוסלמים רבים בצרפת מייחלים לכך שהרוצח אינו נמנה עם אף תנועה איסלאמית כיוון שהדבר יפגע בתדמיתם של האיסלאם והערבים בצרפת".

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 21/03/2012 22:52

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איש לא בירך על מעשיו. מראח
המאמר באל-חבר. "לא שמענו גינויים לישראל"
דבר מותם של החיילים הוסתר?
צילום: רויטרס
הלוויית מרים מונסונגו בי-ם
צילום: רויטרס
יונתן סנדלר ושני ילדים. שלושתם נרצחו
באדיבות אתר בחדרי חרדים
מומלצים