שתף קטע נבחר

איור:  אופיר בגון

סקר: לבני בראש קדימה - 15 מנדטים, מופז 12

מסקר "ידיעות אחרונות" עולה כי הליכוד יקבל 29 מנדטים ללא כל קשר למי שייבחר בפריימריז בקדימה ביום שלישי. יאיר לפיד יקבל 13 מנדטים אם לבני תיבחר ומנדט אחד יותר אם מופז. ישראל ביתנו תזכה ב-12 מנדטים אם לבני תעמוד בראש קדימה ו-14 במקרה שמופז ינצח

ארבעה ימים לפני הפריימריז בקדימה מפרסם הבוקר (יום ו') "ידיעות אחרונות" סקר, לפיו קדימה בראשות ח"כ ציפי לבני תזכה ב-15 מנדטים ואילו אם בראש המפלגה יעמוד ח"כ שאול מופז תקבל המפלגה 12 מנדטים.

 

מהסקר, שנערך על-ידי "ידיעות אחרונות" ומינה צמח, בקרב 502 אנשים, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל, עולה כי הליכוד יקבל 29 מנדטים, ללא קשר לזהות העומד בראש קדימה.

 

יאיר לפיד, כך על-פי הסקר, צפוי לזכות ב-13 מנדטים אם לבני תתמודד בראשות קדימה ומנדט אחד יותר אם מופז ינצח בפריימריז שיערכו ביום שלישי. ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן תקבל 12 מנדטים אם לבני תתמודד ו-14 אם מופז. כמו לליכוד, גם למפלגת העבודה לא משנה מי יעמוד בראש קדימה - והמפלגה צפויה לקבל 13 מנדטים.

 

ש"ס תקבל 9 מנדטים במקרה בו לבני תעמוד בראש קדימה ומנדט אחד

 פחות אם מופז יעמוד בראש מפלגת האופוזיציה. מרצ תקבל ארבעה מנדטים אם לבני תעמוד בראש קדימה ומנדט אחד יותר אם מופז. מפלגתו של אריה דרעי תקבל שני מנדטים, ללא קשר לזהות יו"ר קדימה הבא. מפלגת העצמאות של אהוד ברק לא תעבור את אחוז החסימה.

 

עוד עולה מהסקר כי המפלגות הערביות יקבלו יחד 11 מנדטים, יהדות התורה 6 מנדטים ואילו הבית היהודי והאיחוד הלאומי 3 מנדטים כל אחד.

 

הסקר המלא מתפרסם היום בעיתון "ידיעות אחרונות".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פתקים לפריימריז בקדימה
צילום: ירון ברנר
לבני מול מופז ביום ג'
צילום: ירון ברנר
מומלצים