שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חברת "נאופלם" תובעת את כלבוטק
  לאחר שתחקיר כלבוטק הצהיר כי הכלים הקרמיים מבית החברה מכילים מתכות מסוכנות, תובעת "נאופלם" סך של חמישה מיליון שקלים והתנצלות מהתוכנית. "הבדיקה נערכה במעבדה בלתי מוסמכת" כלבוטק: "עומדים מאחורי התחקיר"
  חברת הכלים "נאופלם", שעמדה במרכזה של כתבת התחקיר ב"כלבוטק", לפיה כלי המטבח של החברה מסוכנים לשימוש, הגישה הבוקר (ד') תביעת לשון הרע בסך של 4,809,395 מיליון ש"ח נגד עורך התוכנית משה כץ, רפי גינת ו"רשת", הזכיינית המשדרת את התוכנית.

   

  ראשיתו של הסיפור בחודש דצמבר האחרון, בו שודר תחקיר שבדק ומצא כי כלי בישול קרמיים מבית "נאופלם" וחברות נוספות, כגון סירים ומחבתות המוצגים לציבור כבריאים - מכילים מתכות מסוכנות כמו עופרת וקדמיום. התחקיר עורר עניין ציבורי רב ולאחריו אף הוחלט להגיש תביעה ייצוגית על סך 55 מיליון ש"ח כנגד החברה. כבר אז הודיעה "נאופלם" כי היא שוקלת לתבוע את "כלבוטק".

   

  הבוקר, כאמור, הגישה החברה באמצעות עו"ד יחזקאל ריינהרץ ממשרד עורכי הדין פריש, שפרבר, ריינהרץ ושות' - תביעת לשון הרע. לטענת התובעים "בתוכנית הובאו ממצאי בדיקת מעבדה שקבעה כביכול, כאילו יש סכנה במוצרי התובעת, אולם מתברר כי הבדיקה הנ"ל נערכה ע"י מעבדה שלא הוסמכה מעולם לבצע בדיקת תכולת קדמיום ועופרת בכלים בעלי ציפוי קרמי". עוד מוסיפה התובעת כי "הבדיקה לא נערכה לפי שום תקנים או דרישות המקובלות בארץ או בעולם לבדיקות מסוג זה, אלא הייתה המצאה פרטית של הבודקים".

   

  רפי גינת. "כלבוטק תחשוף את השקרים והעיוותים המובאים בכתב התביעה"
  רפי גינת. "כלבוטק תחשוף את השקרים והעיוותים המובאים בכתב התביעה"

   

  בכתב התביעה אף מובאת עמדת משרד הבריאות לפיה "הממצאים שהוצגו בתחקיר אינם מראים כי קיימת סכנה לבריאות הציבור משימוש בכלים אלה". כמו כן, כתב התביעה כולל עדויות של מומחים נוספים הסותרים את התחקיר המשודר.

   

  עוד נכתב בתביעה כי נזקיה של החברה, מאז שידור התחקיר ועד להגשת התביעה, עומדים על קרוב לחמישה מיליון ש"ח ולכן זהו הסכום שדורשת החברה. עוד דורשת התובעת להסיר את התחקיר המדובר מאתר האינטרנט של התוכנית ולפרסם הודעת תיקון במסגרת שידורי הפריים טיים.

   

  תגובת כלבוטק: "עומדים מאחורי התחקיר"

  מכלבוטק נמסר: "מערכת כלבוטק עומדת בנחרצות מאחורי ממצאי התחקיר ששידרה

  התחקיר התבסס על בדיקות של מעבדת ESC ברמת חובב, המוסמכת לבדיקת תכולת מתכות כבדות ורעילות ועל חוות דעתם של מומחים. כפי ששודר, הכלים של נאופלם שנבדקו הכילו מתכות רעילות בכמויות גדולות.

   

  "אין עוררין כי בכלי נאופלם שנבדקו נמצאו כמויות גדולות של עופרת וקדמיום רעילים בציפויים כפי שצויין בשידור כלבוטק, שריטה בציפוי הקרמי עלולה לגרום למעבר של החומרים הרעילים אל המזון, ודי בכך לדעתנו כדי שכל צרכן דואג לא יסכים להימצאות עופרת וקדמיום בכלים אצלו במטבח. בשידור הוצגו כלים של חברות אחרות שאין בציפוי הקרמי של כליהן מתכות רעילות, מה שמוכיח כי אפשר גם אחרת".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "חברת "נאופלם" תובעת את כלבוטק"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים