שתף קטע נבחר

צילום: אבי מועלם

האלמנה מהפיגוע בטולוז באה לאביבית שאער מרחובות, שאיחלה: "שהקורבנות יפתחו לבבות"

שתיהן איבדו את משפחתן ברגע, שתיהן מנסות לקום מהכאב הבלתי נתפס. אווה סנדלר הגיעה לשבעה בבית משפחת שאער, שם נספו האב וחמשת הילדים, ובעיקר שמעה מילות עידוד מאביבית: "כל מה שהאל עושה זה לטובה"

אביבית שאער, שבעלה גיא וחמשת ילדיה נספו בשריפה ברחובות, קיבלה היום (ד') מאות ביקורי תנחומים, בהם גם אם אחרת שידעה לאחרונה אבל כבד במיוחד. "חבל שאנחנו מתחזקים רק במצבים כאלה", אמרה לה אווה סנדלר, שאיבדה את בעלה ושני ילדיה בפיגוע הירי בטולוז, ואביבית מצדה הציעה לה לעלות לארץ: "אין כמו בארץ ישראל. יאללה, זו ההזדמנות שלך, אז עזבי שם, תבואי לכאן. אין לנו מקום אחר".

 

עוד בערוץ החדשות:

אל הבית ברחובות הגיעו בני משפחה, חברים, שכנים וגם אזרחים שלא הכירו את המשפחה. "ברור לי שזה סוג של כפרה על עם ישראל", אמרה האלמנה והאם השכולה מרחובות לסנדלר, בדברים ששודרו ברדיו "קול ברמה", ודיברה בעיקר על האל. "כל מה שהוא עושה זה לטובה. אנחנו לא יכולים להבין את הטובה הזו, כי באמת אנחנו מוגבלים בשכל ובידיעה שלנו.

 

אמיתי, אביאל ואליאב שאער ()
אמיתי, אביאל ואליאב שאער

 

"אנחנו אלה שנמצאים עדיין בסרט. גם אנחנו נצטרך ללכת באיזשהו שלב, אבל אני לא יודעת אם נגיע לאותה דרגה, באותה רמה... אין לי ספק שהם (בני המשפחות שלנו שמתו) נמצאים במקומות הכי טובים... זה רק אינטרס שלנו, שאנחנו רוצים אותם ושאין לנו וחסר לנו, כי מי שבאמת סובל זה אנחנו, והם - הכי טוב להם".

 

היא הוסיפה: "צריך להאמין ולסמוך על הקדוש ברוך הוא, שהוא נתן ולקח... יהיה שמו מבורך באמת. כל הקורבנות האלה שהקרבנו, שהיא הקריבה ואני, שהם יהיו באמת קורבנות שיפתחו את הלבבות של כולם לאמונה ולהתקרבות גבוהה מאוד". המפגש התרחש זמן קצר לפני יציאתה של סנדלר לצרפת. היא סיפרה שהייתה בכותל והתפללה על אביבית ומשפחתה, ורק אחר כך על עצמה. 

 

ימים ספורים לאחר מעשי הרצח בטולוז, פרסמה סנדלר איגרת באתר "בית חב"ד", ובה סיפרה כי "לבי שבור. אינני מסוגלת לדבר. אין כל דרך שבה אוכל להביע את הכאב הגדול על הירצחם של בעלי היקר ובניי", כתבה. "הלוואי ואיש לא ייאלץ לחוות אי-פעם כאב וסבל שכאלה". שאער אמרה לה הערב שחילקה לתלמידותיה באולפנה את המכתב.

 

השר אלי ישי (צילום: יריב כץ, ידיעות אחרונות) (צילום: יריב כץ, ידיעות אחרונות)
השר אלי ישי(צילום: יריב כץ, ידיעות אחרונות)

 

מרגלית צנעני (צילום: יריב כץ, ידיעות אחרונות) (צילום: יריב כץ, ידיעות אחרונות)
מרגלית צנעני(צילום: יריב כץ, ידיעות אחרונות)

 

אריה דרעי (צילום: יריב כץ, ידיעות אחרונות) (צילום: יריב כץ, ידיעות אחרונות)
אריה דרעי(צילום: יריב כץ, ידיעות אחרונות)

 

גיא שאער (38) והילדים אליאב (11), אביתר (8), אמיתי (7), שירה (3) ואיתמר בן השנתיים נספו שלשום בשריפה שפרצה ביחידת הדיור שבה התגוררו ברחובות. האם אביבית, שהייתה באותו זמן בדירה סמוכה, פרצה בזעקות שבר כשנודע לה דבר האסון.

 

"אביבית מעודדת את התלמידות שבאות שבורות"

ברחוב הקטן התקשו השכנים וחברי המשפחה לעכל את האסון הכבד. מכר של המשפחה, עובד סעדון, סיפר על הלך הרוחות בבית האבלים, ועל ההתמודדות הקשה של אביבית. "היא לא מדברת הרבה ונשארת בבית, עדיין לא ממש הבינה מה קרה לה". מחוץ לבית הוקמו מאהל קטן ושירותים ציבוריים. עיריית רחובות מסייעת למשפחה וחסמה את הגישה לרחוב. "מגיעים לכאן המוני אנשים שמכירים אותם, וגם תושבי רחובות ששמעו על האסון, בכדי לחבק את האם", הוסיף סעדון.

 

"עוברת עליה תקופה מאוד מאוד קשה, מן הסתם, והיא עדיין בשוק מוחלט", סיפר יוני נגר, שכן וחבר המשפחה. "אנחנו מאוד מחוברים אליהם ותומכים בהם בשעה הקשה הזו. מדובר במשפחה מקסימה ושקטה עם ילדים נהדרים".

 

משה תם, יו"ר ועד השכונה, ביקש להעביר מסר בשמה של אביבית. לדבריו,

 היא השתתפה בכל ההלוויה מלבד העלייה לבית העלמין מכיוון שזה הנוהג בקהילה שלה. "אנחנו כואבים, השכונה ועם ישראל כולו באבל כבד, אנחנו מבקשים מהציבור להתייחס לזה כאבל לאומי", הוא הוסיף.

 

הרב זאב כהן, מנהל בית הספר שבו מלמדת אביבית, סיפר שהיא חזקה מאוד, "והיא אומרת שהיא מתחזקת בכוח אמונתה. היא מעודדת את התלמידות שלה שמגיעות אליה שבורות". כהן, ששימש גם המורה של אביבית, הוסיף: "אביבית וגם אנחנו לא מעכלים את גודל האסון והיא חוזרת ואומרת: נשארתי לבד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אביבית שאער
צילום: נועם מושקוביץ
אווה סנדלר
צילום: AP
יונתן סנדלר ושני בניו
באדיבות אתר בחדרי חרדים
מומלצים