שתף קטע נבחר

קדימה לחופש? ציפי לבני בג'ינס ובחיוך

יו"ר קדימה לשעבר, ציפי לבני, ממשיכה בשיחות עם מקורביה, שממשיכים לנסות לשכנע אותה להישאר. בין לבין, יצאה מהבית ונראתה מחויכת מתמיד

יומיים אחרי התבוסה , ציפי לבני נראית מאוששת. הבוקר (יום ה') נצפתה ליד ביתה כשפיזרה חיוכים לצלמים ונופפה לשלום ליד מכונית האאודי המשוריינת, אחת ההטבות של יו"ר האופוזיציה שתעבור כנראה כבר בשבוע הבא לידיו של היו"ר הנבחר שאול מופז.

 

  

יצאה להתאוורר  (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
יצאה להתאוורר (צילום: עופר עמרם)

 

היום המשיכה בשיחות עם תומכים ועם בכירים במטה הבחירות שלה, בהם חברי כנסת,

הקוראים לה לא לפרוש מהפוליטיקה. גם אתמול ניהלה כמה שיחות עם גורמים המקורבים אליה, שהפצירו בה לשקול מחדש את האפשרות לפרוש. "חשבתי שהיא תיעלם", סיפר גורם ששוחח עם לבני. "היא הקשיבה הרבה מאוד זמן למה שהיה לי לומר, הקשיבה ודיברה בפתיחות גדולה". לבני, סיפר אותו גורם, ביקשה לדעת מהח"כים שתמכו בה עד כמה יושפעו מפרישתה. "היא מרגישה שיש לה אחריות על האנשים שהלכו איתה בבחירות האלה, והיא מתעניינת מאוד האם פרישתה תפגע במישהו".

 

זוארץ בכתה בהיסטריה, לבני הרגיעה

לבני שוחחה בין היתר עם חיים רמון, צחי הנגבי, רוני בר און, יואל חסון, עמרי שרון ואחרים. כולם קראו לה להישאר בפוליטיקה. "כדאי שתישארי. אם תפרשי מהכנסת יהיה הרבה יותר קשה לחזור או לעשות מהלכים פוליטיים", אמר לה אחד מבני שיחהּ. לפי שעה לא ברור מה תעשה לבני, אך נראה כי היא נוטה לפרוש אחרי התבוסה.

 

תוצאות הפריימריז בקדימה סיפקו שלשום בלילה גם רגעים דרמטיים ומרגשים, בעיקר במטה לבני. חברי המטה, שהתקבצו לתמוך בה לאחר קבלת התוצאות, נדהמו לראות את ח"כ אורית זוארץ פורצת בבכי. לבני ושאר חברי המטה, בהם ח"כים, ניסו להרגיעה, ולאחר כמה דקות - נראה היה שהצליחו. אלא שאז, התמוטטה זוארץ ופרצה בבכי היסטרי, כמעט בלתי נשלט. "זה היה מדהים", סיפרו נוכחים באירוע. "היא פשוט התמוטטה, בכתה. זה היה לא ייאמן, בלתי נתפש כמעט".

 

לבני החליטה להשתלט על המצב, הוציאה את כולם מן החדר, ונשארה עם זוארץ כדי להרגיע אותה במשך דקות ארוכות. "ציפי הפסידה בבחירות, היא בסערת רגשות, ומה שהיא עושה זה מרגיעה את אורית. זה היה מדהים", סיפר ח"כ שנכח בסיטואציה. דקות לא רבות לאחר מכן ירדה לבני לנציגי כלי התקשורת, ומסרה את הודעתה לאחר ההפסד.

 

זוארץ אישרה את האירוע וסיפרה: "הייתי במתח רב, והכול התפרץ. אומרים שאסור לקחת דברים ללב בפוליטיקה, אבל ככה אני חיה. אני מרגישה את כל מה שאני עושה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליד ביתה ברמת החייל בתל-אביב
צילום: עופר עמרם
מומלצים