שתף קטע נבחר

"הדוקר מהרכבת הקלה הושפע מאל-ג'זירה"

כתב אישום בגין ניסיון רצח הוגש נגד מוחמד שומאן מבית חנינא, שדקר את החיילת יהודית אהרון. הפרקליטות טוענת שמעשהו הושפע מצפייה אדוקה ברשתות אל-ג'זירה, אל-מנאר ואל-קודס

ניסיון רצח בהשראת דיווחי טלוויזיה: מוחמד שומאן, בן 18 מבית חנינא, הנאשם בניסיון לרצוח את החיילת יהודית אהרון ברכבת הקלה בירושלים, טוען שעשה זאת בהשראת רשתות טלוויזיה שדיווחו על דיכוי פלסטינים. בכתב האישום שהגישה נגדו היום (ה') פרקליטות מחוז ירושלים, נטען שצפה באדיקות בדיווחי חדשות של רשתות הטלוויזיה אל-ג'זירה, אל-מנאר, אל-קודס, אל-אקצא ו-CNN, וחש תסכול ממצבם של הפלסטינים ומהבידוק הבטחוני במעבר קלנדיה.

 

בעקבות זאת, נטען בכתב האישום, החליט שעליו לדקור ולרצוח את החיילת. מלבד ניסיון רצח, הוא נאשם גם בהחזקת סכין ובשיבוש מהלכי משפט.

 

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

מכתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד גאולה כהן, עולה כי באותו יום יצא שומאן מביתו בדרכו לבית הספר על מנת להיבחן על שיעורי דת כשהוא נושא בכיס סכין מתקפלת. כאשר הגיע לבית הספר,

נטען, הוא החליט שלא להיבחן, ובמקום זאת עלה על הרכבת הקלה שנסעה לכיוון פסגת זאב, שם הבחין בחיילת יהודית אהרון.

  

כעבור מספר דקות עצרה הרכבת בתחנה. שומאן קם ממקומו, שלף את הסכין ודקר את אהרון בחזה. לאחר הדקירה הראשונה, נטען, היא ניסתה להגן על גופה ושומאן דקר אותה שנית ופצע אותה בידה ובחזה. כתוצאה מן הדקירה נגרמו לאהרון פצע דקירה ושבר במפתח הלב, וחתך בכף יד ימין. היא אושפזה ביחידה לטיפול נמרץ לב חזה, נזקקה להנשמה, לנקז בחלל הריאות ותפרים בכף ידה.

 

מיד לאחר מכן נמלט מן הרכבת בריצה, הגיע לביתו ואז החליט לנסוע לרמאללה. על פי המתואר בכתב האישום, הוא השליך את הסכין מחלון האוטובוס. במקביל להגשת כתב האישום הגישה הפרקליטות בקשה לעצור את שומאן עד תום ההליכים נגדו.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנאשם שומאן. ויתר על מבחן בבית הספר
צילום: אוהד צויגנברג
החיילת יהודית אהרון
צילום רפרודוקציה: גיל יוחנן
מומלצים