שתף קטע נבחר
צילום: shuttestock

רואים את דגל ישראל נשרף, ושותקים

אני מאמין שתעמולה אנטי-ישראלית נמצאת בשורש הרצח בטולוז. החברה שלנו הופכת לעיוורת לגילויי השנאה. חייבים להתעורר ולהתנגד, כי המזרח התיכון בוער באירופה

מחשיך פה מוקדם מאוד בחורף, בשטוקהולם. מספר גברים צעירים חוצים את הכיכר שבה רוקדים כמה יהודים. הם כבר יודעים מה בכוונתם לעשות. הם מדברים בערבית, במבטא לובי אולי. אני שומע אותם מזכירים את ישראל. הם מחפשים צרות. לפתע, אחד מהם מתקרב לדוכן שעליו נמצאים מספר דגלי ישראל. הוא חוטף דגל בכוח והגברים הערבים האחרים כבר מאחוריו, בריצה. אנשים מעמידים פנים ששום דבר לא קרה, אבל זה אכן קרה.

  

הערבים מנסים להצית את הדגל הישראלי, הטרף שלהם. לפתע מתקרב אליהם בחור שבדי ושואל לפשר מעשיהם. התשובה היא ש"ישראל הרגה אח". הם שואלים את השבדי אם יש לו בעיה עם מה שהם עושים. תשובתו: "לא, אני ניטרלי". עם דגל ישראל הבוער בידיהם, הם רצים במורד המדרגות המובילות לכיכר תוך צעקות "פאק ישראל!". אפשר לראות זאת בקליפ שהתפרסם לאחרונה ביוטיוב משבדיה, המדינה שלי. הקליפ מגעיל אותי. גיליתי אותו בטעות ימים ספורים לאחר הרצח הגזעני הנורא של ילדים יהודים ואב מחוץ לבית ספר יהודי בטולוז.

 

לצפייה בסרטון משבדיה:  

 

עוד בסדרת טורי I love Israel של בלוגרים פרו-ישראלים בעולם:

מכתב אהבה משבדיה לעם ישראל / קים מילרל

 

אין לי שמץ של ספק ששריפת דגל ישראל, כמו גם רצח יהודים ואזרחים ישראלים, הם סימן לגזענות ולחברה בהידרדרות. אני מקווה ששבדיה ואירופה יתעוררו בקרוב. מקווה, אבל מפקפק שכך יקרה. האנטישמיות מתגברת ברחבי אירופה. במזרח אירופה אנו רואים קיצוניים ימניים שמייצגים את פרצופה של האנטישמיות, אבל במערב מדובר בסוג שונה של גזענות חדשה, שלא ניתן לדבר עליה בפתיחות. לפחות לא בשבדיה. אם תעשה זאת, תאבד את המוניטין שלך או את חבריך.

 

זה כבר קרה כשפוליטיקאי שבדי ניסה לאפיין את האיום על יהודי מאלמו. הוא השתמש במילים "מוסלמים קיצוניים" בהופעה מתוחה בטלוויזיה כדי לתאר את המבצעים. כתוצאה כך נפגע המוניטין שלו. אדם שמגן על היהודים ועל ישראל הופך לגזען ולשנוא. אני עצמי נתקלתי בשנאה צוננת כשהעליתי לדיון את המצב במאלמו בשיחה עם חבר ערבי לשעבר ופעיל זכויות אדם. "מגיע ליהודים", הוא הצהיר. נדהמתי, אך לא הופתעתי, ובמילים אלה ידידותנו הסתיימה לנצח.

 

אם תדבר בעד ישראל, תאבד את החברים. טוביאס פטרסון   ()
אם תדבר בעד ישראל, תאבד את החברים. טוביאס פטרסון

 

אינני טוען שכל המהגרים מהמזרח התיכון גזענים, ממש לא, אך די בכך שהם מביאים את השנאה הלא-רציונלית שלהם כלפי היהודים וישראל אל תוך הדמוקרטיה שלנו. אותה שנאה מיובאת גם באמצעות ערוצי טלוויזיה דתיים ופוליטיים מהעולם הערבי. הסיוע למדינות מזרח תיכוניות שמאפשר את קיום הערוצים האלה חייב להיפסק. כמו כן, דיסאינפורמציה מארגוני סיוע ו"ארגוני זכויות אדם שבדיים" כמו Palestinagrupperna מזינה שנאה כלפי ישראל והיהודים כאן.

 

ארגון הסיוע השבדי SIDA חייב להפסיק את תמיכתו הכספית בארגונים פרו-פלסטינים כל עוד הם ממשיכים להפיץ מידע מוטעה לגבי ישראל. אני מאמין שתעמולה אנטי-ישראלית נמצאת בשורש התופעה שיצרה את הרוצח בטולוז. אותה תעמולה גורמת לפוליטיקאים שלנו לשנות את התנהלותם כלפי היהודים. אט אט, היא הופכת את החברה לעיוורת יותר לשנאה כשאנו רואים דגל ישראל נשרף ברחובות, כשאנו שומעים את המילים "מוות ליהודים" או "היהודים כופרים" בערבית, וכשססמאות מלחמה גזעניות נקראות בכיכרות שלנו בנוכחותם של פוליטיקאים, שבוחרים לשתוק.

 

התקשורת השבדית מתארת את הרוצח מטולוז, מוחמד מראח, כ"אדם ייחודי מאוד" וכ"קורבן" של האיסור על רעלות וחברה איסלאמופובית. זה טירוף! אנחנו חייבים להתמודד עם האמת לגבי מבצעי הרצח על מנת למנוע מהפשעים הנוראים בטולוז להישנות, במקום לנסות ולתרץ את אותם פשעים.

 

אנו השבדים, ואירופה בכללותה, חייבים להתעורר ולהתנגד לאלימות האנטי-יהודית ולשנאה הלא-רציונלית. אנו זקוקים לפוליטיקאים, לעיתונאים ולעורכים אמיצים שבאמת מבינים את המזרח התיכון - מפני שכיום, המזרח התיכון בוער באירופה עצמה.

 

טוביאס פטרסון, סטודנט בבית הספר לשפות מזרח תיכוניות באוניברסיטת שטוקהולם. הוא מפעיל בלוג פרו-ישראלי בשם Kol Kach Israel .

 

Read this article in English

 

הרשימה הזו מתפרסמת במסגרת סדרת טורי I love Israel בערוץ הדעות של ynet. מכירים עוד בלוגרים פרו-ישראלים בעולם? שלחו לנו אימייל opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סימן לחברה בהידרדרות. טוביאס פטרסון
מומלצים