שתף קטע נבחר

קדימה: הליכוד בלחץ, ועדת הכלכלה תהיה שלנו

"הליכוד בלחץ מהקו החברתי החדש של מופז", אומרים היום בכירים בקדימה בתגובה לחשש בליכוד מהעברת ועדת הכלכלה לידי מפלגת האופוזיציה. "אין על מה לדבר, זה לא נתון לוויכוח. הליכוד יצטרך להיפרד מהוועדה", הוסיפו

בליכוד חוששים, אבל בקדימה לא מוותרים על הקלף החזק שביכולתם לשלוף כדי לנגח את הממשלה: ועדת הכלכלה של הכנסת. אחרי קריאתם של בכירים בליכוד להשאיר בידי מפלגת השלטון את ועדת הכלכלה של הכנסת, בשל חשש מהאג'נדה החברתית שבכוונת קדימה לקדם אם תעמוד בראש הוועדה, מבהירים היום גורמים בכירים בקדימה כי "אין על מה לדבר, זה לא נתון לוויכוח, ועדת הכלכלה תעבור אלינו בחודש מאי, גם אם הליכוד בלחץ מהקו החברתי החדש של קדימה בראשות שאול מופז".

 

ועדת הכלכלה. הכיסא הכי מבוקש בכנסת (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
ועדת הכלכלה. הכיסא הכי מבוקש בכנסת(צילום: נועם מושקוביץ)

 

הבוקר (יום א') פורסם ב-ynet כי הצהרותיו של יו"ר קדימה הנבחר על האג'נדה החברתית שבכוונתו להוביל, הכניסה בכירים בליכוד ללחץ. "העברת ועדת הכלכלה לקדימה רגע לפני ימי קיץ, היא הרפתקה מסוכנת לכלכלת ישראל ולקדנציה השלישית של נתניהו. קדימה אינה מעוניינת בהורדת מחירים אלא בהורדת הממשלה, וכך תיראה ועדת הכלכלה: פופוליסטית, צעקנית ומכוונת למכנה המשותף הרחב על חשבון כלכלת ישראל", אמרו הבכירים והוסיפו: "מופז יהפוך את הוועדה לכלי לקידום פוליטי במסגרת האג'נדה החברתית החדשה שלו. זה יכול להיות המנוף הכי משמעותי שלו להעברת מנדטים מהליכוד לקדימה".

 

עוד בחדשות ynet:

 

גורם בכיר בקדימה הגיב לדברים: ״ועדת הכלכלה תשוב לידי קדימה במהלך חודש מאי. אין לנו כוונה לוותר עליה. לא רק שהליכוד בלחץ מהקו המתחדש של קדימה החברתית, אלא שהם בבעיה נוספת: אין להם את מי להעמיד בראש ועדת החוץ והביטחון. יש מספר מועמדים אבל אף אחד מהם הוא לא בדיוק מועמד טבעי. קשה לראות מצב שבו שרים מוותרים על משרדם בשביל ועדת חוץ וביטחון. מנגד, על רקע דיבורים על מחאות מתחדשות, ברור שהם ינסו להתחמק מהחלפת הוועדות. כך או כך, אנחנו עומדים על קיום הסיכום שאמור להחזיר את ועדת הכלכלה לידי קדימה".

 

מופז וח"כ אברהם, אחת המועמדות לראשות ועדת הכלכלה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מופז וח"כ אברהם, אחת המועמדות לראשות ועדת הכלכלה(צילום: מוטי קמחי)

 

מקורביו של יו"ר המפלגה הטרי מופז הוסיפו: ״מהיום שמופז נבחר יש לנתניהו ולליכוד סיבה לפחד. אבל הפחד שלהם הוא התקווה של אזרחי ישראל. כפי שנתניהו לא יחליט מתי יתקיימו הבחירות, כך הוא גם לא יחליט איזו ועדה תהיה בידי מי״.

 

בראיון ל-ynet בסוף השבוע הצהיר לראשונה מופז בקולו כי בכוונתו לדרוש את ועדת הכלכלה במקום ועדת החוץ והביטחון שאותה מחזיקה קדימה היום. מדובר בקרב בעל משמעות פוליטית דרמטית בשל העובדה כי ועדת הכלכלה נחשבת לחשובה ביותר בכנסת בענייני צרכנות ורגולציה.

 

בידי ראש הממשלה בנימין נתניהו קיימות כעת שתי אפשרויות. האחת, להעביר את הוועדה

 לידי קדימה, והשנייה - להתעקש על השארת הוועדה בידי הליכוד. אם תעבור הוועדה לידי קדימה, יצטרך מופז להכריע מי יעמוד בראשה. בקדימה כבר יש מי שמעלה את שמה של חברת הכנסת רוחמה אברהם כמי שיכולה לקבל את המושכות לראשות הוועדה. אברהם נחשבת כאחת המקורבות למופז, וכחברת כנסת חברתית שתתאים לאג'נדה שאותה מבקש כעת מופז להוביל. אופציה נוספת היא מינויו של ח"כ מאיר שטרית לתפקיד.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. חוץ וביטחון או כלכלה?
צילום: רויטרס
מופז. מתעקש: חוזרים לוועדת הכלכלה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים