שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שנה למותו: אירועים לזכרו של ג'וליאנו מר-חמיס

  שנה לאחר שנרצח בכניסה לתיאטרון שניהל בג'נין, ייערכו אירועים לזכרו של ג'וליאנו מר-חמיס ביפו, חיפה ורמאללה. "תיאטרון החופש" בג'נין ישבות לאות אבל

  שנה לאחר ההתנקשות בחייו של השחקן והבמאי, ג'וליאנו מר-חמיס, בפתח "תיאטרון החופש" שהקים מחדש וניהל בעיר ג'נין, יציינו בני משפחתו, חבריו וקולגות את יום השנה בשורה של אירועים שייערכו ביפו, חיפה ורמאללה.

   

  אלמידאן. "שנה עברה והרוצח עדיין חופשי" (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
  אלמידאן. "שנה עברה והרוצח עדיין חופשי"(צילום: אבישג שאר-ישוב)
   

   

  הרצח, שנותר בלתי מפוענח, גדע את פעילותו של מר-חמיס. בשורת האירועים המתוכננים ישתתפו בין היתר גם תלמידיו מהתיאטרון בג'נין. מקורביו אומרים היום ל-ynet: "לא ניתן להימנע מלתהות על היעדר קצה חוט בפרשה". בתיאטרון החופש בג'נין אומרים: "ארבע סוכנויות ביטחון רבות עצמה אחראיות לחקירת הרצח הברוטלי ולמציאת תשובות לשאלות מי רצח את ג'וליאנו ומדוע, אך הרוצח עדיין לא נמצא. אחרי שנה של חקירות עקרות, אנחנו דורשים תוצאות".

   

  תיאטרון החופש יערוך ביום השנה, שחל ב-4 באפריל, הפגנה רבת משתתפים מול בניין המוקטעה ברמאללה שמשמש גם את המטה הכללי של המשטרה הפלסטינית. "הכוונה היא לבטל את כל הפעילויות האמנותיות ולהפגין כיוון שאנחנו לא מרגישים שהאחראים על חקירת הרצח ממלאים את מחויבותם. אנו דורשים צדק בשם ג'וליאנו.

  אנו קוראים לאמנים, אקטיביסטים וכל מי שתומך בחופש הביטוי להצטרף להפגנה כי אנחנו מאמינים שכשאמן אחד מותקף, כל האמנים מותקפים".

   

  בשעות הערב יערוך תיאטרון "אלמידאן" בחיפה אירוע לזכרו של מר-חמיס תחת הכותרת: "שנה של דומיה". בתיאטרון, שממנו יצא אשתקד מסע הלוויה של השחקן והבמאי המנוח, מדברים גם כן על תחושת התסכול בהיעדר תשובות בנוגע לרצח. "שנה עברה והרוצח מתהלך חופשי עד היום", הם אומרים היום.

   

  במקביל לאירוע הזיכרון בחיפה יערוך גם התיאטרון הערבי-עברי ביפו אירוע משלו בנוכחות בני משפחתו של ג'וליאנו מר-חמיס. את הערב תנחה השחקנית סאלווה נקארה ובמהלכו יבצעו תלמידים מתיאטרון החופש קולאז' מתוך עבודות שביים. כמו כן יוקרן סרט קצר על חייו בעריכת פיראס חורי. בערב, שהכנסותיו יוקדשו לקרן מלגות לבוגרים של תלמידי תיאטרון החופש, ישתתפו במקביל חברי הרכב DAM והמוזיקאי איתמר זיגלר. בתיאטרון מתכוונים לפתוח את הבמה למוקירי זכרו של ג'וליאנו מר-חמיס ומדגישים: "חברים מוזמנים לחלוק זכרונות מג'וליאנו. אנחנו נחושים ללכת בעקבות המודל שהוא הציג בפנינו, לחיות על הגבולות על מנת להיפטר מהם".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כבר שנה. ג'וליאנו מר-חמיס בתיאטרון החופש
  צילום: מרב יודילוביץ'
  לאתר ההטבות
  מומלצים