שתף קטע נבחר

הטרנסג'נדרית שסולקה מ"מיס קנדה" - הוחזרה

ארגון מיס תבל העולמי התיר לג'נה טלקובה, שסולקה מהתחרות המקומית בקנדה, להשתתף בתחרות היופי - בתנאי שתצליח להוכיח לפי חוקי המדינה כי היא אשה. טלקובה סיפרה שהחלה הטיפול ההורמונלי בגיל 14, ועברה ניתוח בגיל 19

האשה הטרנסג'נדרית, ג'נה טלקובה, שסולקה מתחרות "מיס תבל קנדה" תוחזר לתחרות, בתנאי שתעמוד בהגדרות החוקיות לאשה בקנדה. כך הודיע היום (ג') ארגון "מיס תבל" העולמי. טלקובה נפסלה לפני שבועיים מהתחרות משום שלא נולדה אשה בגופה.

  

 

דרישות הוכחת המגדר בקנדה משתנות בין מדינות המחוז השונות, כך טען העיתון "ונקובר סאן", וייתכן שטלקובה תידרש להציג מסמכים רפואיים. היא סיפרה כי התחילה את הטיפול ההורמונאלי בגיל 14, ועברה ניתוח בגיל 19. לאחר ההחלטה הראשונית כתבה ברשתות החברתיות כי "נפסלה משום שהיא נולדה".

 

בהודעה המקורית והקצרה שהתפרסמה באתר האינטרנט של החברה המפעילה את התחרות נאמר כי היא סולקה "משום שלא עמדה בדרישות להתחרות, על אף שהצהירה ההיפך מכך בטופס הכניסה שלה".

 

ב-2010, כשהייתה בת 19, התחרתה טלקובה בתחרות יופי בינלאומית לטרנסג'נדריות. בראיון סיפרה שידעה כי היא אשה מגיל 4. ארגון זכויות הלהט"ב GLAAD אמר בהודעה כי ההחלטה של תחרות מיס תבל היא צעד ראשון וחשוב: "הם צריכים לבחון חוקים נגד אפליה במדינות השונות ובארגונים אחרים שלא מפלים נגד נשים טרנסג'נדריות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תוכיח שהיא אשה? טלקובה
צילום: AP
בתחרות ב-2010
צילום: EPA
מומלצים