שתף קטע נבחר

ביילין: "למגזר הערבי אין אפשרות אלא לתמוך בברק"

האווירה בכנס תמיכה בברק שנערך אמש במגזר הערבי היתה קשה וכל הנואמים הזכירו את 13 הרוגי המהומות

"הכנס הזה הוא אבן דרך המסמלת את הבנת המגזר הערבי שאין אפשרות אחרת", כך אמר הערב שר המשפטים יוסי ביילין בסיום כנס תמיכה של פעילי שמאל מהמגזר הערבי.
לכנס שהתקיים אמש (ד') במלון מריוט בנצרת הגיעו 15 ראשי רשויות ערבים מאזור הצפון וכ-300 פעילים שאמרו, כי היום יותר מתמיד יקשה עליהם לשווק את הסחורה, אך כאשר מעמידים את אריק שרון כמועמד לראשות ממשלה, אהוד ברק שעשה טעויות רבות, עדיין עדיף.
חברי כנסת ממרצ ושרי מפלגת העבודה שהגיעו לכנס אמרו, כי ציפו לכנס תמיכה דליל יותר במשתתפים. "הנחנו שיהיו כשמונים איש, לא יותר".
"אני מצדיע לכם על התמיכה" אמר השר מתן וילנאי והוסיף, כי הוא מניח שאיש מהם לא יתמוך באריק שרון, כי הלא הוא האיש אשר עורר את הבלאגן במסגד אל אקצה.
"הפגישה שהיתה לשרון אתמול עם נציגי חב"ד במהלכה הוא אמר שיפגע בערבים כמו שהתייחסו אליהם ב-48 לא מעמידה בפנינו כל ברירה אלא לתמוך בברק" אמר ראש מועצת ראמה ד"ר ג'אריף חורי.
אך על אף התמיכה לה זכה ברק התחושות היו קשות. כל אחד מהנואמים הזכיר בדבריו את 13 הרוגי המהומות ורבים הוסיפו, כי כיום האווירה ברחוב הערבי קשה מאוד וכי כעת נראה שאין לו כל סיכוי להיבחר, אך הם מקווים שעצם הגעת האנשים לכנס תהווה את יריית הפתיחה לעבודה אינטנסיבית שתביא להיפוך המצב.
"אנו מצפים שהממשלה תחוקק חוק בו יעוגן מעמד מיוחד לבני משפחות ההרוגים", אמר מזכיר מועצת הפועלים במשולש, ראלם מג'דלי.
השר יוסי ביילין דיבר בנאומו על התחושות הקשות, אך אמר שהאנשים שהגיעו ידאגו שהרחוב הערבי יבחר בברק כדי למנוע נחלי דם באזור. בדבריו התייחס ביילין לאפשרות כי שמעון פרס יחליף את ברק ואמר שעל אף העובדה כי הוא תומך נלהב של פרס, אין להחליף סוס הדוהר במעלה ההר: "לשמאל לא כדאי להעמיד היום סימני שאלה מול המועמד שלו, בכך נכניס לעצמנו גול עצמי", אמר ביילין, ווילנאי הוסיף כי על אף התחושות הקשות, אל לשכוח כי מפלגת העבודה עשתה במהלך השנה וחצי לכהונתה רבות למען ערביי ישראל, ולראייה החוק החדש שחוקק לייצוג הולם של ערבים במשרדי ממשלה וחברותם של חברי כנסת ערבים בוועדות הכנסת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רונן לידור
ערביי ישראל. זוכרים את הרוגי המהומות
צילום: רונן לידור
צילום: דודו פריד
ביילין. משכנע את הערבים שאין להם ברירה
צילום: דודו פריד
צילום: ישראל הדרי
וילנאילערביי ישראל. אני מצדיע לכם על התמיכה
צילום: ישראל הדרי
מומלצים