שתף קטע נבחר

הטבח באוקלנד: היורה כעס כי לעגו לאנגלית שלו

הסטודנט הדרום קוריאני שרצח שבעה בני אדם באוניברסיטה בארה"ב הודח מאותו מוסד אקדמי, והיה נרגז מכך שלעגו לו על כישורי האנגלית הירודים שלו

הסטודנט ממוצא דרום-קוריאני שרצח אתמול במסע ירי שבעה בני אדם באוניברסיטה נוצרית באוקלנד, הודח מהמוסד האקדמי והיה נרגז מכך שלעגו לה על כישורי האנגלית הירודים שלו. כך הודיעו היום (יום ג') החוקרים הבודקים את התקרית. האיש, אונה ל. גוה, בן 43, עבר מחדר לחדר באוניברסיטה ורצח שישה סטודנטים ומזכירה.

 

מפקד המשטרה הווארד ג'ורדן סיפר כי היורה אילץ את המזכירה להיכנס לכיתה באוניברסיטת אויקוס באוקלנד, אמר לאנשים לעמוד בשורה, וכשכמה מהם לא שיתפו פעולה - הוא החל לירות. "זה עצוב מאוד מאוד", אמר ג'ורדן, "יש לנו שבעה אנשים שלא הגיע להם למות ושלושה אחרים שנפצעו מפני שמישהו לא היה מסוגל להתמודד עם הלחץ של החיים".

 

זירת הירי באוקלנד אתמול (צילום: EPA) (צילום: EPA)
זירת הירי באוקלנד אתמול(צילום: EPA)

 

מפקד המשטרה סיפר כי גוה הודח בינואר מבית ספר בקליפורניה בשל בעיות התנהגות. נראה כי הוא תכנן את ההתקפה שביצע אתמול במשך כמה שבועות. גוה כעס על אנשי המנהלה ועל כמה סטודנטים בקולג', שלדברי גורם רשמי נוסד כדי לסייע לסטודנטים קוריאנים להסתגל לארץ החדש ולמצוא להם קריירה.

 

"הם לא העניקו לו כבוד, הם צחקו עליו", סיפר ג'ורדן, "הם התבדחו על היעדר היכולות שלו באנגלית. זה גרם לו להרגיש מבודד בהשוואה לשאר הסטודנטים". ג'ורדן אמר כי גוה ניסה למצוא אתמול מנהלת, והחל לירות כשהבין שהיא אינה נמצאת במקום. מוצאם של הקורבנות, בני 21 עד 40, במדינות שונות, כולל ניגריה, נפאל והפיליפינים.

 

"זה מטריד מאוד, במיוחד בהתחשב בעוצמת האירוע", אמר ג'ורדן. "הוא משתף איתנו פעולה יפה מאוד, בעוד אתה

מצפה למידה מסוימת של חרטה מצד מישהו שזה עתה הרג שבעה בני אדם שהוא אפילו לא הכיר". המשטרה עדיין מחפשת את כלי הנשק ששימש את היורה. לדברי ג'ורדן מדובר באקדח אוטומטי למחצה שנרכש באופן חוקי.

 

לגוה לא היה עבר פלילי, אולם היו לו חובות וכמה עבירות תנועה שנרשמו לו במדינת וירג'יניה שבה התגורר בעבר. הוא אף גורש מדירה אחת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
תכנן את המתקפה במשך שבועות. גוה
צילום: רויטרס
מפנים גופות מהאוניברסיטה הנוצרית
צילום: AP
מומלצים