שתף קטע נבחר

לא מאמין בהתחממות גלובלית? אין יותר מימון

יצרנית הרכב ג'נרל מוטורס, שעומלת מזה תקופה ארוכה על תדמית ירוקה, נכנעה ללחץ של פעילי סביבה ותפסיק לממן מכון שקורא להתחממות בשם "מדע זבל"

חברת ג'נרל מוטורס הודיע על הפסקת התמיכה שלה במכון הרטלנד (Heartland), זאת לאחר שהוא הכחיש את ההתחממות הגלובלית מעשה ידי אדם וקרא לכך "מדע זבל". כך דווח השבוע בבלוג Climate One העוסק בנושאי סביבה ואקלים.

 

עוד בערוץ כלכלה ירוקה :

 

יצרנית הרכב, שמנסה מזה תקופה ארוכה לפתח לעצמה תדמית ירוקה, החליטה להפסיק את המימון בעקבות קמפיין שניהל ארגון בשם Forecast the Facts. הארגון, המקדם הכרה בקיומה של ההתחממות הגלובלית, גילה במסמכי מימון שהרטלנד פרסמה בפברואר, כי ג'נרל מוטורס היא בין התורמות העיקריות של המכון. 

 

הרטלנד הוא מכון מחקר ללא מטרות רווח, הכולל צוות של כלכלנים ויועצי מדיניות. המטרה שלו היא "לגלות, לפתח ולקדם פתרונות בשוק החופשי לבעיות חברתיות וכלכליות". תקציבו השנתי עומד על 6 מיליון דולר, שמגיעים מ-1,800 תורמים שונים.

 

דן סוויין, מנהל הקמפיין של Forecast the Facts, ציין שהפעילים פנו לחברות רבות בעקבות פרסום מסמכי המימון של Heartland, אך התמקדו בעיקר בגנ'רל מוטורס. "החברה מקדמת באופן מאוד פעיל תדמית ירוקה, עם השקעה גדולה בתחום הסביבה והקיימות", הוא אמר. "לכן המימון של ארגון שכזה, עומד לדעתנו בניגוד חד למה שג'נרל מוטורס מנסה לבנות".

 

כך, בתחילת חודש מרס, שלחו הפעילים לגנרל מוטורס עצומה עם 20 אלף חתימות, בבקשה שיפסיקו את המימון של החברה שמכחישה את ההתחממות. על פי סויין, למעלה ממחצית מהחותמים מחזיקים בבעלותם ברכב של ג'נרל מוטורס או שהיו בעלי רכב שכזה.

 

מנכ"ל ג'נרל מוטורס, דן אקרסון, אמר בכנס שנערך לאחרונה בסן פרנסיסקו, שיבדוק את הנושא. "החלטנו להפסיק את התמיכה בעקבות הבדיקה", מסר גרג מרטין, דובר מטעם ג'נרל מוטורס. "ג'נרל מוטורס מפעילה את עסקיה מתוך הנחה כי השינוי האקלימי הוא אמיתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים