שתף קטע נבחר

ראש אמ"ן: חשפנו לאחרונה מעל 10 חוליות בסיני

ירי רקטות הגראד לאילת הוא רק קצה הקרחון: ראש אמ"ן אמר בטקס סיום קורס קציני מודיעין כי בחודשים האחרונים סיכלו כוחות הביטחון פיגועים רבים שניסו ארגוני הטרור להוציא משטח חצי האי סיני. "הם ממשיכים להתבסס ולחזק את אחיזתם שם"

ירי רקטות הגראד לאילת הלילה (ה') העלה שוב על סדר היום את עובדת היותו של חצי האי סיני שטח הפקר, וראש אגף מודיעין תיאר היום את הניסיון הבלתי פוסק של ארגוני הטרור לפגע מסיני. בטקס סיום קורס קציני מודיעין בגלילות, אמר ראש אמ"ן, האלוף אביב כוכבי, כי בחודשים האחרונים חשפו כוחות הביטחון למעלה מעשר חוליות טרור שפעלו באזור.

 

ירי הרקטות מסיני - הכותרות ב-ynet:

נתניהו על הירי לאילת: נפגע במי שפוגע בנו מסיני

באילת, למרות הירי: "לא יהרסו לנו את החופשה"

פרשנות: חייבים לסכל בתוך סיני, גם מצפה רמון בסכנה

 

"המזרח התיכון, המקום בו ממילא קצב ההתחמשות הוא הגדול בעולם, משנה את פניו ואופיו ללא הכר", אמר כוכבי בטקס סיום קורס קצינים. "ייתכן שרוחות השינוי נושאות הזדמנות ובשורה, אך בטווח הקצר והבינוני גוברים הסיכונים. אחד מהם הוא מרחב סיני - הירי לאילת, ירי שבוצע מסיני, אינו אלא ביטוי לשינוי המהותי שעובר המרחב, ובתוך כך ממשיכים ארגוני הטרור להתבסס בו ולחזק את אחיזתם. למודי ניסיון יהיה עלינו להתכונן לזירות החדשות, להתגברות האיומים ולחוסר היציבות הביטחונית שתאפיין את האזור בשנים הקרובות".

 

ראש אמ"ן בירך את הצוערים ואמר: "המשימה המוטלת על כולנו הופכת מורכבת מיום ליום. המציאות משתנה במהירות גדולה לאין ערוך ביחס לשנים ועשורים קודמים, והופכת לרב ממדית ומרובת מרכיבים. במצב עניינים מסוג זה נודע מקום מכריע לכושר ניתוח משוכלל, למחשבה עמוקה, לנקודות מבט מקוריות ולחדשנות, את כל אלו נדרוש מכם". הטקס נערך גם במעמד קצין מודיעין ראשי, תת-אלוף אריאל קארו, ובהשתתפות משפחות הבוגרים ואנשי חיל המודיעין.

 

מוקדם יותר היום ערך שר הביטחון, אהוד ברק, הערכת מצב עם הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, וראשי מערכת המודיעין והביטחון, בין השאר אודות ירי הגראד הלילה לעבר אילת. "המצב הביטחוני בסיני מחייב אותנו לסוג אחר של התמודדות", אמר ברק. בהמשך לדברים דומים של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הוסיף שר הביטחון כי "מדובר באירוע חמור. אנחנו לומדים את האירוע ונפגע באנשים שירו לעבר אילת וניסו לפגוע באזרחי ישראל. לא יהיו פשרות בעניין".

 

לפי ההערכה, שלוש רקטות שוגרו הלילה סמוך לחצות מסיני. אחת מהן התפוצצה לא רחוק מבנייני מגורים, ושתיים נוספות לא נמצאו. איש לא נפגע. "אנו מזהים כבר זמן שסיני הופכת לשטח שיגור לישראל", אמר נתניהו בעקבות הירי, "אנחנו בונים גדר, אבל היא לא עוצרת טילים. אבל גם לזה נמצא פתרון ונפגע באלו שבאים לפגוע בנו ובמשלחיהם".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הגראד לאילת, הלילה
צילום: יאיר שגיא, ידיעות אחרונות
ראש אמ"ן, האלוף אביב כוכבי
צילום: דובר צה"ל
מומלצים