שתף קטע נבחר

פסח שמח מאובמה: "מחכה למרק קניידלך טוב"

הנשיא האמריקני בירך את היהודים לחג וקישר בין סיפור יציאת מצרים לפיגוע בטולוז: "לאורך ההיסטוריה היו כאלה שניסו לפגוע בעם היהודי, אבל חופש מנצח עריצות". צפו בברכה שלו לפסח וב"חג שמח" בעברית

"חג שמח" בעברית מנשיא ארצות הברית. ברק אובמה פרסם היום (ה') ברכה לקראת החג והודיע כי הוא מתכוון להמשיך במסורת ולקיים סדר פסח בבית הלבן. אובמה יחגוג את יציאת מצרים עם עם ידידים יהודים, דבר שהפך למסורת מאז הנשיא והגברת הראשונה ציינו את פסח במרתף של מלון בפנסילבניה, במהלך המרוץ לנשיאות ב-2008. צפו בברכה של הנשיא האמריקני לפסח.

 

"אני רוצה לברך בחג שמח את כל מי שחוגג את פסח", כתב הנשיא האמריקני בהודעה המצולמת, שבה הוא הזכיר את סיפור יציאת מצרים ואת הרלוונטיות שלו לימינו. "לאורך ההיסטוריה היו כאלה שפעלו לפגוע בעם היהודי, עובדה שקיבלנו עליה תזכורת כואבת לפני כמה שבועות בטולוז, כמו שלאורך ההיסטוריה היו כאלה שפעלו לדכא אחרים בגלל אמונתם, הרקע האתני שלהם או צבע עורם".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

מיד אחר כך כותב אובמה כי "מחר בלילה יהודים ברחבי העולם יחדשו את האמונה שחופש בסופו של דבר מנצח עריצות. הם יודו על ברכת החופש, בשעה שיזכרו את אלה שעדין אינם חופשיים. הם ישאלו שאלה מהקשות ביותר - בשעה שעברנו מעבדות לחירות, איך אנחנו עושים את המרב מכל מה שאלוהים נתן לנו.

השאלה הזו לא תיפתר אולי לעולם, אבל החיפוש אחר תשובות העמיק את המחויבות של העם היהודי לתיקון עולם ועודד את יהודי ארצות-הברית לעזור להפוך את האיחוד שלנו למושלם יותר. סיפור יציאת מצרים נתן השראה גם ללא יהודים עם תקוות ותחושה משותפת של מחויבות".

 

הנשיא האמריקני, המוקף בידידים יהודים רבים, קובע כי חגיגת פסח "היא מסורת מאוד מיוחדת. אני גאה ליטול בה חלק מחר בלילה, בליל הסדר הרביעי בבית הלבן. תחת הובלה של יהודים בצוות שלי, אנחנו נשוב ונספר ביציאת מצרים ונקשיב לאורחינו הצעירים ביותר שואלים את ארבע הקושיות. וכמובן שאנחנו מצפים למרק קניידלך טוב".

 

אובמה מסיים וכותב כי "מישל ואני גאים לחגוג עם ידידינו כאן בבית וברחבי העולם, כולל במדינת ישראל. בשם משפחת אובמה כולה - 'חג שמח'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אובמה. ממשיך את המסורת
צילום: EPA
"מצפים למרק קניידלך טוב"
צילום: ירון ברנר
מומלצים