שתף קטע נבחר

נעצר חשוד בתקיפת הנער; "חושש כשהילד יוצא"

המשטרה איתרה את הנער החשוד בתקיפת בן ה-17 מאור יהודה שנזקק ל-40 תפרים בפניו, אך פרקליטתו טוענת: "הוא זה שהותקף". תושב העיר: "אין לנערים לאן לצאת לבלות והם שותים ומתפרעים. בכל רגע נתון אני יודע איפה הילדים שלי נמצאים, לא מוכן לקחת את הסיכון שיקרה משהו"

החשוד המרכזי בתקיפת הנער באור יהודה נעצר בצהריים (יום א'), אחרי שברח מביתו. במקביל, התלוננו תושבים רבים באזור התקיפה על מעשי הוונדליזם הרבים בשכונה, כהגדרתם, וכן על אוזלת ידה של העירייה בהפעלת סיירת הביטחון.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

יום אחרי חשיפת התקיפה ב-ynet, עצרו בלשי מרחב דן, בפיקודו של מפקד המרחב ניצב משנה אלברט אוחיון את החשוד, בן 16 מאור יהודה, שבתחילה הוגדר נמלט. ככל הידוע, המעורבים בתקרית הכירו זה את זה.

 

הצלם חגי דקל היה בבית המשפחה ושמע את הבן ואת אמו:

עו"ד דורית גיטרמן, המייצגת את החשוד, אמרה בתגובה כי מרשה הוא למעשה הקורבן בפרשה. "הוא טוען שהוא זה שהותקף על ידי המתלונן וחבריו", אמרה, "גופו ופניו מלאים חבלות, ממצב של קורבן הוא מוצא עצמו בעמדת החשוד. הוא טוען שהוא לא ידע על הימצאות נרגילה ולא נגע בה. בנוסף הוא טוען שהוא זה שהותקף על ידי לא פחות משבעה נערים מבוגרים ממנו. מדובר במשפחה נורמטיבית, ללא עבר פלילי, האירוע נפל על המשפחה כרעם ביום בהיר".

 

האירוע התרחש ביום חמישי בלילה, שעה שנער בן 17 מאור יהודה הותקף על ידי כ-20 נערים, שאחד מהם ניפץ בפניו מכל של נרגילה עשוי זכוכית. הוא פונה לבית החולים והרופאים ביצעו בפניו 40 תפרים. "עשרים ילדים בעטו בי בצלעות, בראש, בכל הגוף, ועד שהצלחתי לקום אני רואה את הילד רץ לכיוון שלי עם הכד של הנרגילה והוא ניפץ לי אותו בפנים", תיאר הנער את מה שעבר. "אחרי זה נפלתי על הרצפה עוד פעם, וילד אחר לקח את הברזל של הנרגילה והתחיל להרביץ לי". 

 

סביב הפארק שבו אירעה התקיפה, טוענים שכנים כי "באים לכאן חבורות נערים בלילה, הופכים נדנדות, מכבים סיגריות על הרצפה. יש כאן המון בקבוקים שבורים. הרבה חבורות של נערים מופרעים. זו שכונה טובה שילדים מבחוץ הורסים אותה".

 

שכן אחר התלונן בפני ynet: "אני משלם על שיטור עירוני ורואה אותם נוסעים באוטו, לפעמים בג'יפים, רחוק, אבל לא יוצאים לראות מה קורה. אני לא רואה אותם כאן בפארקים". שכנים נוספים הביעו ביקורת על העירייה, שלא מטפלת בנושא, לטענתם.

 

החולצה המגואלת בדם (צילום: חגי דקל) (צילום: חגי דקל)
החולצה המגואלת בדם(צילום: חגי דקל)

 

שחר יעקב, אב לשני בנים בני 20 ו-24, הביע זעזוע מהאירוע. "בני הנוער יושבים בגנים ציבוריים בעיר. מרעישים, שותים ומעשנים, וכתוצאה מכך קורים מקרי האלימות הללו. אני חושש מאוד כשילדיי יוצאים מהבית. זה יכול לקרות לכל ילד אחר וגם לבניי. אני מתפלא על הסיור של העיר, איפה הם היו? צריכים להגביר את השמירה ברחבי העיר". 

 

תושב נוסף, אב לילד בן 17, אמר כי מקרי האלימות האלה יכולים להימנע אם ברחבי העיר יוצבו מצלמות, במקומות מועדים לפורענות. "כשאנשים יודעים שיש מצלמות ומישהו מפקח מרחוק על הנעשה הם נמנעים מלהשתולל גם אם מדובר בבני נוער שבדרך כלל מתנהגים בצורה לא טובה". 

 

קובי, תושב העיר ואב לילדים, הוסיף כי "בחופשות הנוער מרבה להסתובב עד השעות המאוחרות של הלילה ולחפש מה לעשות". לדבריו, "אין להם לאן לצאת לבלות והם מוצאים עצמם יושבים בגנים ציבוריים, שותים ומתפרעים. הילדים שלי לא מודעים לכך, אבל בכל רגע נתון אני יודע איפה הם נמצאים, אני לא מוכן לקחת את הסיכון שיקרה להם משהו".

 

בתגובה, מסר מנכ"ל עיריית אור יהודה, בנצי אזאצ'י, כי "העירייה מגנה כמובן את האירוע. העיר פועלת בשנתיים

האחרונות באופן אינטנסיבי עם פרויקט 'עיר ללא אלימות' הארצי במספר מישורים, כדי לנסות למגר תופעות כאלו".

 

לדבריו, "רמת האלימות בעיר, על פי הדו"חות, ירדה בצורה משמעותית. אנו מקדמים פרויקט הצבת מצלמות ברחבי העיר ובפארקים, יש סיירת ביטחון שפועלת בעיר. לגבי סיירת הביטחון, יש יוזמה של המשטרה לקדם שיטור משותף, עם ראשי הערים בכל אזור בקעת אונו, אני מקווים שהיוזמה תצא לפועל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנער המותקף
צילום: חגי דקל
ניצב-משנה אלברט אוחיון
צילום: גלעד מורג
מומלצים