שתף קטע נבחר

ישי על איום דרעי: הרב לא יתמוך בשתי מפלגות

יו"ר ש"ס התייחס לראשונה לאפשרות שדרעי יממש את הבטחתו לחזור לפוליטיקה והעריך כי הרב עובדיה יאסור עליו להקים מפלגה חדשה: "הוא לא יעשה דבר וחצי דבר בניגוד לדעת מרן". בש"ס מעריכים: ישי מבקש לסנדל את דרעי בציבור החרדי

התייחסות פומבית ראשונה של יו"ר ש"ס לחזרתו האפשרית של אריה דרעי לחיים הפוליטיים: אלי ישי העריך היום (א') כי הרב עובדיה יוסף יאסור על דרעי להקים מפלגה חדשה לקראת הבחירות הבאות. בראיון חג לתחנת הרדיו "קול ברמה" קרא ישי לקודמו לשוב לתנועה: "לי ברור דבר אחד: הוא לא יעשה דבר וחצי דבר בניגוד לדעתו של מרן. בכך אין לי ספק".

 

 

ביוני האחרון הצהיר דרעי כי הוא מתעתד להקים תנועה חדשה לקראת הבחירות הבאות. "במדינת ישראל אי אפשר לתרום בלי כוח פוליטי, ולכן בבחירות הבאות אעמוד בראש תנועה", אמר. הוא הוסיף כי מה שהתאים ל-84', עם הקמת ש"ס, "היה נכון לשעתו. אני היום מרגיש שאני חוזר עם הניסיון שיש לי. אני רוצה היום להשתמש בכוח פוליטי כדי לייצר אחדות".

 

דרעי עם הרב עובדיה יוסף. מרן יטיל וטו? (צילום: בועז בן ארי, כיכר השבת) (צילום: בועז בן ארי, כיכר השבת)
דרעי עם הרב עובדיה יוסף. מרן יטיל וטו?(צילום: בועז בן ארי, כיכר השבת)

 

חזרתו של דרעי לפוליטיקה - כתבות נוספות:

 

דבריו של ישי על דרעי מהווים התייחסות נדירה של שר הפנים לקודמו בתפקיד יו"ר המפלגה, בבמה הנחשבת לתחנת הבית של ש"ס.

במפלגה מעריכים כי הצהרתו נועדה לסנדל את דרעי בציבור החרדי ולמנוע ממנו מהלכים פוליטיים שלא על דעת הרב עובדיה.

 

ישי אמנם לא הזכיר את דרעי בשמו, אבל אמר: "אין כמעט פעם ששאלו אותי ולא אמרתי לו שמקומו זה תנועת ש"ס, זה הבית שלו... תנועת ש"ס היא מלוכדת וחזקה יותר מתמיד. אין לי ספק שכולם - וגם הוא - יעשו בסוף את כל מה שמרן יאמר. דעתו של מרן ברורה וידועה".

 

לשאלת המראיין, אבי מימרן, על האפשרות שהרב יתמוך בשתי מפלגות - ש"ס לחרדים ומפלגת דרעי לציבור המסורתי והחילוני - אמר ישי: "אין מצב כזה ולא יהיה מצב כזה. תנועת ש"ס יש אחת וכל מי שרוצה לסייע ולעזור לה מוזמן לסייע. יש למרן תנועת ש"ס אחת והיא יקרה לו מכול. אני מאמין שבסופו של דבר כולם יתאחדו ויתלכדו סביב מנהיגותו של מרן".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אריה דרעי. הלחץ גובר
צילום: נועם מושקוביץ
אלי ישי. "חזור הביתה"
צילום: ירון ברנר
מומלצים