שתף קטע נבחר

שלט בשער גן החיות: "כניסה לחרדים בלבד"

משפחות וילדים שהגיעו לגן החיות הזואולוגי בבאר שבע הופתעו לגלות כי המתחם נסגר ומיועד לקהל חרדי בלבד. לאחר שמחו, הותר להם להיכנס - "בלבוש הולם". העירייה מכחישה וטוענת כי הכניסה לא הוגבלה, אולם צילום השלט מוכיח אחרת

היום הרביעי של חול המועד פסח, שהתאפיין בכמות גדולה של מטיילים בכל רחבי הארץ ואפילו בטפטוף מקומי שרק הוסיף לתחושת החג, לא האיר פנים לחלק מבאי גן החיות הזואולוגי בבאר שבע. לטענתם, המתחם נסגר לקהל חרדי בלבד ללא הודעה מראש. שלט קטן שנתלה בכניסה מאשש את הדברים, אולם הנהלת הגן ועיריית באר שבע מתעקשות כי "הכנסיה לא הוגבלה".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

"היינו בגן בשעה 9:50, כששעת הפתיחה הייתה 10:00", סיפרה ל-ynet אביגיל קנטרוביץ', שהגיעה למקום עם משפחתה, חבריהם וילדיהם. "רצינו לקנות כרטיסים, והקופאית אמרה לי שלא ייתנו לנו להיכנס. 'זה רק לקהל החרדי היום'".

 

היום הגן סגור לקהל החרדי בלבד". הכניסה לגן החיות, הערב ()
היום הגן סגור לקהל החרדי בלבד". הכניסה לגן החיות, הערב
  

לדבריה, "לא הייתה שום הודעה על כך בשום מקום ובפירוש לא נכתב שהגן יהיה סגור למבקרים על סעיף דתי. עשו שם סלקציה בכניסה, ואפילו לא רצו לתת לדתיות-לאומיות להיכנס. רק חרדים".

 

קנטרוביץ'סיפרה כי רק לאחר מאבק מצידם, כניסתם אושרה. "כולם מאוד כעסו על מה שקרה ולא הסכימו. הושיבו אותנו להתייבש בשמש 20 דקות אחרי שעת הפתיחה ואף אחראי לא בא לקראתנו. אחר כך הם תלו שלט שזה יום הפנינג לקהל החרדי בלבד. בסוף נתנו לנו להיכנס, אבל רק אחרי הרבה כעס ומרמור".

 

העירייה: חיים בהרמוניה

יעל, מבקרת נוספת, סיפרה כי "היה שלט מודפס: 'יום סגור לקהל הדתי'. קהל הממתינים בחוץ היה מעורב. הכול היה מופרד, מתקנים מתנפחים לבנים ולבנות. בסוף נתנו לנו להיכנס. אבל היה נורא מוזר שאילצו אותנו להישאר בחוץ כדי לברר מה קורה. בדקתי באינטרנט יום לפני, ולא היה כתוב שום דבר על סגירת הפארק לקהל מסוים".

 

על פי מנהל הגן, המתחם היה סגור לרגל אירוע מיוחד לקהל החרדי, אך כל מי שרצה להיכנס יכול היה לעשות כן - בלבוש הולם.

 

מעיריית באר שבע נמסר כי "במסגרת שלל האירועים שהתקיימו בחול המועד פסח הוחלט לערוך עבור הציבור הדתי הפנינג במתחם הזואולוגי. בניגוד לטענות, הכניסה לאירוע, שנחל הצלחה רבה, לא הוגבלה למגזר הדתי בלבד וכל מי שביקש ליטול חלק בו - כניסתו התאפשרה ללא דיחוי. בעיר באר שבע חיים בהרמוניה, זה לצד זה, דתיים וחילוניים, וכך יישאר בעתיד". 

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות המייל האדום

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים