שתף קטע נבחר

איך נחשפו מאבטחי אובמה? "סירבו לשלם לזונה"

יו"ר ועדת ביטחון המולדת בבית הנבחרים גילה פרטים על סוכני השירות החשאי החשודים כי בילו עם זונות בקולומביה. במקביל, התברר שמדובר ב-11 סוכנים ושגם חמישה חיילים מעורבים

הפרשה המביכה שפקדה את השירות החשאי של ארצות הברית עוברת גם לצבא האמריקני. דובר אישר כי חמישה חיילים שנשלחו לסייע לצוות האבטחה של הנשיא ברק אובמה בקולומביה חשודים אף הם כי בילו עם זונות. במקביל, חשף בכיר בקונגרס כיצד נחשפה הפרשה.

 

השירות החשאי, האחראי על אבטחת הנשיא, הודיע כי 11 סוכנים הוצאו לחופשה כפויה והם חשודים ב"התנהגות בלתי הולמת". בשירות אישרו כי הם נשלחו לעיר קרטחנה, שם נערכת ועידת מנהיגי מדינות אמריקה, כדי להכין את האבטחה לקראת בוא הנשיא.

 

אובמה וצוות האבטחה שלו. החשודים הכינו את הקרקע לבואו (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אובמה וצוות האבטחה שלו. החשודים הכינו את הקרקע לבואו(צילום: רויטרס)

 

חבר בית הנבחרים, פיטר קינג, העומד בראש ועדת ביטחון המולדת, אמר כי כמעט כל 11 הסוכנים הביאו עמם יצאניות לבית המלון שבו שהו, שאינו המלון שבו שוהה כעת הנשיא אובמה. קינג סיפר כיצד התגלתה הפרשה. כל מי שביקר במלון באותו הלילה נדרש להשאיר תעודת זהות בקבלה, ולעזוב את הבניין עד 07:00. ברגע שאחת הנשים לא עשתה זאת, חשד צוות המלון שמשהו אינו כשורה והזעיק את המשטרה.

 

מפגין נגד ארה"ב: "אובמה, לך עם הזונות" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מפגין נגד ארה"ב: "אובמה, לך עם הזונות"(צילום: רויטרס)

 

השוטרים מצאו אותה עם הסוכן באחד החדרים, והתנהל ויכוח אם עליו לשלם לה או לא.

לדברי קינג, לבסוף העביר לה הסוכן את הכסף. שלוש מלצריות סיפרו כי הסוכנים שתו הרבה לאורך שהייתם במלון, שנמשכה כשבוע.

 

בהודעת השירות החשאי נאמר כי איש מהמעורבים לא היה חלק מצוות האבטחה האישי של אובמה. חמשת החיילים החשודים רותקו לבסיסם בקולומביה בעוד החקירה מתנהלת. דובר הבית הלבן, ג'יי קרני, אישר כי מדובר באותה הפרשה. קרני אמר לכתבים כי הנשיא שמע על התקרית, וכי יש לו "ביטחון מלא" במאבטחיו.

 

קולונל סקוט מלקולם, דובר פיקוד הדרום של הצבא האמריקני, אמר לגבי חמשת החיילים: "הדבר היחיד שאני יכול לאשר הוא שהם לא חזרו בשעה שנקבעה להם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמון מלא בסוכנים. אובמה בקולומביה
צילום: רויטרס
החשודים לא מהצוות של הנשיא
צילום: AFP
מומלצים