שתף קטע נבחר

העבודה: הפער בין ברק לשרון הצטמצם ל-13%

היועץ האסטרטגי האמריקני של ברק, בוב שרום, הציג סקרים חדשים שערך, לפיהם ברק הולך ומצמצם את הפער עם שרון. במטה ברק טוענים כי אנשי פרס עומדים מאחורי ההתארגנות הציבורית להחלפת ברק, אולם משוכנעים כי הרעיון ייגנז ככל שיעלה ברק בסקרים

האם אהוד ברק אכן מצמצם את הפער בסקרים מול יריבו אריאל שרון? בעבודה חושבים כך, בעקבות סקרים שהציג אמש (יום ד') בוב שרום, היועץ האסטרטגי האמריקני של ראש הממשלה.
הסקרים שבידי שרום מעניקים לברק עלייה של בין 7 ל-10 אחוזים, וירידה של שלושה אחוזים בתמיכה באריאל שרון, מה שמעמיד את הפער בין השניים על כ-13%. הנתונים הוצגו בתדרוך הסברה לאנשי העבודה.
רק בשש בערב הודיעו אתמול ראשי מטה ברק לאנשיהם: יש להתייצב באולפני "ברודקאסט" בתל אביב לתדרוך עם שרום, בנוכחות ברק. חיים רמון ואברהם בורג לא הוזמנו. אבל למעט השרה דליה איציק, לא הגיע אף שר, ורק חברי כנסת מעטים נכחו.
שרום אמר בישיבה כי הוא מאמין שניתן לנצח את שרון. הוא השווה את המצב לבחירות האחרונות בארה"ב, שם הוביל בוש עד הימים האחרונים בפער ניכר, אך גור קיבל לבסוף יותר קולות. לטענתו, כאשר ראש הממשלה המכהן מוביל בסקרים על מועמד האופוזיציה, הפער נשמר - אולם כאשר מועמד האופוזיציה מוביל, הפער מצטמצם באופן איטי אך ניכר.
לאחר הישיבה הצטלם ברק פעם נוספת לתשדירים, לאחר שבשבוע האחרון הגיע מידי לילה לאולפנים לשם מטרה זו. החל ביום ראשון יחלו השרים והח"כים להצטלם - חיים רמון אינו בין אנשי העבודה המופיעים ברשימה. במטה ברק אומרים כי "ייתכן שיצטלם בהמשך".

הקמפיין למען פרס נמשך

בתוך כך, הפעילים שהתארגנו כדי להחליף את ברק בפרס, מתארגנים לשורה של הפגנות מול בית מפלגת העבודה החדש בשכונת התקווה, המשמש כמטה ברק. הערב תיערך ההפגנה הראשונה, תחת הסיסמה "תנו לפרס לנצח". במטה ברק משוכנעים שהעומדים מאחורי המהלך הם אנשי פרס, וייתכן שאף הוא עצמו. "זה מגוחך", אומרת השרה דליה איציק, "אני משוכנעת שפרס לא עומד מאחורי זה ולא אנשיו, אני אומרת את זה מתוך ידיעה". יו"ר מטה ההסברה של ברק, ח"כ אלי גולדשמיט, אומר כי הפעילות הזו מזיקה למפלגת העבודה אך משוכנע שהרעיון יירד מהפרק כשמצבו של ברק בסקרים ישתפר יותר. ברק עצמו אמר כי אינו מתרגש מהפעילות הזו. "כבר 30 שנה עושים דברים כאלה", הוא אמר.
ברק הגיב אמש שוב על דברי ראש לשכתו לשעבר, חיים מנדל שקד, ואמר כי מנדל שקד אינו יודע על מה הוא מדבר כאשר הוא טוען שעליו לפרוש מהמירוץ. מנדל שקד אמר ל-ynet כי למרות שפגישתו עם ברק אמש בוטלה, תתקיים ביניהם פגישה בארבע עיניים בזמן הקרוב. ראש הממשלה הכחיש את הדברים במלים "בהחלט לא".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דודו פריד
שרום וברק. כמו באמריקה
צילום דודו פריד
מומלצים