שתף קטע נבחר

סערה בשב"ס: גביזון קידם את הקצינה המקורבת?

גונדר אלי גביזון לא מונה לנציב שירות בתי הסוהר, בין היתר בשל קשר לא ראוי שניהל עם קצינה שהייתה כפופה לו. למרות זאת, הוא ישב בוועדה שאישרה את העלאתה בדרגה. שב"ס: לא מתייחסים להחלטות שהתקבלו לפני אישור השר

גונדר אלי גביזון ישב בוועדה שאישרה מינוי של קצינה לתפקיד בכיר. לכאורה לא מדובר בהחלטה בעייתית, אך בגלל קשריו עם אותה קצינה עצמה, לא מונה גביזון לתפקיד נציב שירות בתי הסוהר לפני כשלושה שבועות.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

שלשום (יום ב') התכנסה ועדת שיבוצים בשב"ס לקבוע שיבוצים לתפקידים בכירים בשירות. בוועדה ישבו נציב השב"ס רב גונדר אהרון פרנקו, ראש אגף המטה גונדר אלי גביזון וגונדרים נוספים. ברשימת המועמדים הייתה קצינה בדרגת רב כלאי, המועמדת לתפקיד קצינת כליאה במחוז דרום. הקצינה הייתה בעבר פקודה של גביזון, ובגלל קשריה האישיים עמו לכאורה ותנאי העבודה שנתן לה - טורפד מינויו לתפקיד נציב השב"ס.

 

גביזון. "מן הראוי שהיה יוצא מהדיון"            (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
גביזון. "מן הראוי שהיה יוצא מהדיון" (צילום: נועם מושקוביץ)
 

בסבב המינויים האחרון לתפקיד נציב השב"ס היה גביזון המועמד המוביל ואף זכה במינוי, שעליו הצהיר השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ'. כמו כל מועמד, נבחן מינויו של גביזון בוועדה לבדיקת מינויים בכירים בראשות השופט יעקב טירקל. לוועדת טירקל הגיעו פניות לפיהן הוא ניהל לכאורה קשרים אישיים עם פקודות, בהן הקצינה המועמדת, שקיבלה ממנו רכב ותנאי עבודה משופרים בניגוד לתקנון הארגון. בנוסף, גביזון לא עמד בבדיקת פוליגרף בנושא טוהר המידות. לבסוף הוחלט לבטל את מינויו ולמנות את ניצב אהרון פרנקו. לאחר שמינויו בוטל, העדיף גביזון להישאר בארגון, וכיום הוא ראש אגף המטה.

 

לדברי גורמים בשב"ס, מינוי הקצינה נעשה שלא כחוק כיוון שתנאי המכרז שונו כך שיתאימו לה. "לא ייתכן שגביזון ישב בוועדה שתחליט לקדם קצינה ולהצביע בעדה, בעוד שהוא יודע שבגלל אותה קצינה בוטל מינויו לנציב השב"ס. מן הראוי שהיה יוצא מהדיון בוועדה שדנה בקידומה" - למעשה טמונה הבעיה בקשרים האישיים שניהל גביזון עם אותה קצינה, הקשרים שהביאו בהמשך לביטול מינויו, כאמור.

 

לדברי גורמים אחרים,

"מדובר בקצינה ראויה שעשתה הרבה תפקידים בשב"ס, והתפקיד הזה מגיע לה בזכות ולא בחסד. היא תבצע אותו על הצד הטוב ביותר". הוועדה אישרה את מינויה של הקצינה, אך כניסתה לתפקיד, הכולל גם העלאה לדרגת סגן גונדר, דורשת אישור של המשרד לביטחון פנים וחתימה של השר אהרונוביץ'.

 

מהשב"ס נמסר בתגובה: "הדיונים על השיבוצים נערכים באופן שקוף ובהתאם לנוהלי הארגון. שינוי המכרז נבע מטעות סופר, ופתח את האפשרות למועמדים רבים נוספים. אין בכוונתנו להתייחס להחלטות שהתקבלו בוועדות מקצועיות וטרם קיבלו את האישורים הנדרשים, אך נציין שהוועדה מקפידה לבחור את המועמדים המקצועיים והראויים ביותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהרונוביץ'. עכשיו הכדור במגרש שלו
צילום: הרצל יוסף
מומלצים