שתף קטע נבחר

שערוריית הסוכנים והזונות: 3 סולקו מהשירות

פחות משבוע לאחר שנחשפה הפרשה המביכה שבה היו מעורבים מאבטחי אובמה בקולומביה, סילק השירות החשאי 3 מהמעורבים. הזונה: "הסכמנו על 800 דולר, הוא שילם רק 30"

השירות החשאי האמריקני מבקש לטפל במהירות בשערוריית הזונות והסוכנים בקולומביה. פחות משבוע לאחר חשיפת הפרשה המביכה, סולקו אתמול (יום ד') מהשירות שלושה מהסוכנים המעורבים בה. שמונה עדיין מושעים בעקבות מעורבותם. במקביל, פורסמה אתמול לראשונה עדות של הצעירה שבמרכז הפרשה, שסיפרה על הסכסוך הכספי שהתגלע בינה לבין הלקוח האמריקני.

 

עוד על פרשת השירות החשאי:

איך נחשפו מאבטחי אובמה? "סירבו לשלם לזונה"

המאבטחים והזונות - לא הפעם הראשונה?

 

השירות לא פרסם את שמותיהם של הסוכנים. בהצהרה רשמית הודיע כי מפקח הורשה לפרוש ואחר יפוטר. השלישי, שאיננו מפקח, התפטר בעצמו. בסך הכול מעורבים בשערורייה 11 עובדים של השירות החשאי – סוכנים או עובדים במדים שחשודים כי השתתפו בלילה של שתייה ובילוי אצל זונות, יומיים לפני הגעתו של הנשיא ברק אובמה לפסגת האמריקות בקולומביה.

 

"אנחנו דורשים מכל העובדים אצלנו לדבוק בסטנדרטים הגבוהים ביותר מבחינה מקצועית ואתית", הצהיר השירות החשאי. גם משרד ההגנה האמריקני חוקר את האירוע.

 

"היו מאוד דיסקרטיים"

ה"ניו יורק טיימס" פרסם אתמול את העדות הראשונה מפי הזונה הניצבת במרכז הפרשה. האשה, שלא מסרה את שמה המלא, סיפרה לעיתון כי הסתכסכה עם הסוכנים בשל התשלום. לדבריה, לפני מעשה היא והסוכן הסכימו על תשלום של 800 דולרים, אולם בבוקר שאחרי הסכים הסוכן לשלם לה רק 30 דולרים.

 

היא הכחישה דיווחים על כך שהסוכנים התרברבו בפניה על עבודתם. "הם מעולם לא אמרו לי שהם היו עם אובמה. הם היו מאוד דיסקרטיים", אמרה הצעירה בת ה-24, שאמרה כי המחיר הגבוה שהיא דורשת מעיד על היותה נערת ליווי ברמה גבוהה, ולא זונה. כתב העיתון ציין כי ייתכן שהשניים התקשו להבין זה את זה בשל קשיי שפה.

 

מאבטחים של אובמה בקולומביה. "לא אמרו שהם עם אובמה" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מאבטחים של אובמה בקולומביה. "לא אמרו שהם עם אובמה"(צילום: רויטרס)

 

הפרשה התפוצצה בסוף השבוע, כש-11 סוכנים של השירות החשאי, האמונים על אבטחת הנשיא, סולקו בחזרה הביתה לארה"ב בעקבות התנהגות בלתי הולמת. בהמשך התברר כי התרועעו עם זונות. גם תשעה מאנשי צבא ארה"ב היו מעורבים במעשים. הסיווג הביטחוני של הסוכנים בוטל והם הושעו מעבודתם.

 

מעבר לסיכון הביטחוני הפוטנציאלי שנשקף לנשיא ארה"ב, האמריקנים זועמים על האופן המביש

שבו ייצגו אותם אנשי כוחות הביטחון בקולומביה. ראש המטות המשולבים של צבא ארה"ב, מרטין דמפסי, אמר בראיון: "אכזבנו את הבוס, כי אף אחד לא מדבר על מה שהיה בכינוס בקולומביה פרט לתקרית". מסעו של הנשיא האמריקני לקולומביה עבר בלי סיקור תקשורתי, שהתמקד כולו בסוכני השירות החשאי והזונות.

 

אובמה עצמו התייחס לפרשה השבוע ואמר: "מה שקרה בקולומביה נחקר על-ידי מנהל השירות החשאי. אני מצפה שהחקירה תהיה יסודית ואני מצפה שהיא תהיה קפדנית. אם יתברר שחלק מהטענות שהושמעו בתקשורת נכונות, אני כמובן אכעס".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאבטחים של אובמה בקולומביה
צילום: AFP
מומלצים