שתף קטע נבחר

"רק היום": שוק הכרמל צבע עצמו ירוק

שפכי הדגים, שאריות הבשר, הירקות הרקובים וחתיכות הקרטון הרטובות והמתפוררות, שסתמו בעבר את הסמטאות סביב השוק - נעלמו. את מקומם תפסו מתקני איסוף פסולת, ששולחים אותה למיחזור. הסוחרים מברכים, המראות המבחילים נעלמו וכולם נהנים. ככה זה נראה בשטח

מסתבר שהמודעות לאיכות הסביבה מגיעה גם אל השווקים, שבדרך כלל אינם מצטיינים גדולים בניקיון ובכל הקשור לסביבה ירוקה: על מנת להתמודד עם כמויות הקרטונים והסחורה שנזרקת בסמטאות הסמוכות לשוק הכרמל, עיריית תל אביב הקימה בו מרכז מיחזור, אליו מגיעה פסולת קרטון ואשפה אורגנית.

 

 

"לפני ההחלטה של עיריית תל-אביב למחזר, המצב שלנו היה ג'יפה", מעיד נשאת חוסיין, יו"ר ועד הסוחרים בשוק הכרמל, שסייע רבות בהובלת המהלך. "בזמנו אם היית עובר בשוק הכרמל, היית שם יד על האף מהריח של הלכלוך. אין ספק שהפרוייקט הזה תורם במאה אחוז לנקיון של השוק". לרגל שעת כדור הארץ שתצויין ביום ראשון בישראל, קפצנו לראות כיצד זה נראה בשטח:

 

 

"כחלק ממהלך ארצי, גם עיריית תל-אביב מעודדת את הסוחרים לשמור על איכות הסביבה", אומר דוד נמדר מאגף התברואה בעיר. "סמוך לשוק הצבנו מכונה לדחיסת קרטונים ולצידה מכונת דחס לטובת האשפה האורגנית. הסוחרים מרכזים את השאריות ובסופו של יום אנו מפנים את הפסולת למפעל חץ אקולוגיה שנמצא בחיריה שם הופכים אותה לאנרגיה ירוקה". 


פורסם לראשונה 21/04/2012 16:59

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוק הכרמל הופך לירוק
צילום: מוטי קמחי
מומלצים