שתף קטע נבחר

פרשת הזונות והסוכנים: איך שרה פיילין קשורה?

עוד שלושה סוכנים אולצו לעזוב בסוף השבוע את השירות החשאי. הסוכן הבכיר בפרשיית המין פרסם בפייסבוק תמונה שלו עם פיילין מ-2008, וכתב: "באמת בדקתי אותה מאחור". המושלת לשעבר: "מקווה שאשתו תבעט אותו למלונה"

פרשיית סוכני השירות החשאי והזונות הקולומביאניות ממשיכה לככב בתקשורת האמריקנית, גם שבוע לאחר כינוס מדינות אמריקה. עוד שלושה סוכנים אולצו לפרוש מהשירות, ואפילו שמה של שרה פיילין שורבב על ידי סוכן השירות החשאי שהופקד לשמור על ביטחונה במסע הבחירות לנשיאות של 2008.

 

השירות החשאי הודיע בסוף השבוע כי פיטורי השלושה העלו לשישה את מניין הסוכנים שעזבו את הארגון בשל הפרשה המביכה. באירוע היו מעורבים 11 סוכנים, שהגיעו לעיירת הנופש קרטחנה, בצוות שנועד להשלים את סידורי הביטחון לפני נחיתת מטוסו של הנשיא ברק אובמה.

 

הסוכן דייוויד צ'ייני עם פיילין ב-2008: "בדקתי אותה מאחורה" (צילום: AP) (צילום: AP)
הסוכן דייוויד צ'ייני עם פיילין ב-2008: "בדקתי אותה מאחורה"(צילום: AP)

 

הסוכנים בילו והשתכרו במועדון חשפנות מקומי, ואחר כך חזרו לחדריהם במלון עם 11 זונות מקומיות. לפי ההערכות, בימים הקרובים צפויים לעזוב את השירות החשאי סוכנים נוספים.

 

עוד ידיעות מהעולם:

 

גם 11 אנשי צבא שהגיעו לקרטחנה לארגן את הגנת הנשיא מעורבים בפרשת הזונות. אבל בעוד איש אינו נדהם מכך שבקרב אנשי צבא, ובעיקר אנשי חיל הים, קיימת תרבות של שימוש בשירותי זנות, הרי שהפרשה פגעה חמורות בדימוי של השירות החשאי ובאמון בו.

 

אובמה וצוות האבטחה שלו בשבוע שעבר בקולומביה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אובמה וצוות האבטחה שלו בשבוע שעבר בקולומביה(צילום: רויטרס)

 

ואם לא די בפרסומים המביכים, החליט אחד הסוכנים שהודחו מהשירות בעקבות פרשת הזונות לפרסם בחשבון הפייסבוק שלו צילום כשהוא מאבטח את שרה פיילין, המועמדת הרפובליקנית לסגנית הנשיא ב-2008.  בצילום נראה הסוכן דייוויד צ'ייני, בן 48, עומד מאחורי פיילין, ובהערה סקסיסטית כתב: "באמת בדקתי אותה מאחור, אם אתם מבינים למה אני מתכוון". שרה פיילין הגיבה: "ובכן שומר ראש, פוטרת! אני מקווה שאשתו תבעט אותו למלונה".

 

התנהגותו של צ'ייני, נשוי ואב לילד, בעל תפקיד של מפקח בכיר במחלקה הבינלאומית של השירות החשאי, רק הגבירה את הכעס של הציבור ואת התחושה בקרב חברי קונגרס שפרשת קולומביה אינה מקרה חריג, וכי יש צורך בניקוי יסודי של שורות הארגון שסוכניו נדרשים לקוד מוסרי גבוה.

 

צ'ייני נחשב למבוגר האחראי שנשלח לפקח על עשרות סוכנים צעירים וחסרי ניסיון בצוות שמכין את ביקוריו בחו"ל של הנשיא האמריקני. הצוות המקדים הגיע במטוס עם המכוניות הנשיאותיות ועם נשק להגנתו.

 

בשירות החשאי טוענים שמדובר במקרה חריג ובראשות הארגון מיהרו לטפל בפרשה במהירות ובנוקשות. החשודים הוחזרו מיד לארה"ב, עוד לפני שאובמה הגיע לקולומביה. הם נחקרו בפוליגרף. חוקרים יצאו לקולומביה ותשאלו את כל המעורבים, לרבות הזונות. גם בקונגרס התרשמו מנחישות התגובה של ראש השירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחת הזונות. גם היא נחקרה
צוות האבטחה של אובמה
צילום: רויטרס
פיילין ב-2008
צילום: AP
מומלצים