שתף קטע נבחר

אחרי עשור: משפחות "שפילד" מחכות לאנדרטה

15 בני אדם נרצחו בפיגוע במועדון בראשון לציון, אולם בעירייה טרם הנציחו את זכרם. "זה כואב, מעליב ופוגע", אומר קובי קמחי, שאיבד את אביו. העירייה: האנדרטה תקום בשבוע הקרוב

עיריית ראשון לציון תקים בקרוב אנדרטה לזכר 15 הנרצחים בפיגוע שהתרחש במועדון "שפילד" במאי 2002. חלק מהמשפחות מקוות שהבטחת העירייה אכן תתממש, והאנדרטה לזכר יקיריהם תוקם בסופו של דבר.

 

הפיגוע ברחוב סחרוב אמנם התרחש לפני עשור, אולם בעירייה לא מצאו לנכון להנציח את ההרוגים עד עכשיו. קובי קמחי, שאיבד בפיגוע את אביו רמי בן ה-57, טוען כי פנה פעמים רבות לעירייה, אך למרות שבוועדת ההנצחה אושרה הקמת אנדרטה, דבר טרם נעשה.

  

עוד בחדשות ynet:

 

"במחלקת ההנצחה הבטיחו שהאנדרטה או השילוט יהיה מוכן לפני יום הזיכרון", אומר קמחי, שמנהל את עמותת "לב אחד" למען משפחות נפגעי הטרור. "עשור כבר חלף ואין אנדרטה או זכר למה שקרה. פניתי לעירייה עוד בסוף 2010, ביקשתי שינציחו את ההרוגים, אז העלו את זה לוועדת הנצחה של העיר והחליטו להקים מצבה או שילוט מול המועדון ובגן העיר, היכן שאירע פיגוע נוסף".

 

קמחי יצא מעודד מההחלטה, אולם בפועל לא הוקם דבר בשטח. "זה כואב לי בעיקר בגלל אימא שלי, שהבטיחו לה שוב ושוב, וכל שבוע מבטיחים לה שזה יהיה מוכן", הוא אומר. "אני אומר כל הזמן שהנצחה זה הדבר האחרון שנשאר בשביל אנשים שאיבדו את יקיריהם בצורה כזאת, אבל עיריית ראשון לציון שמה לנו רגל שוב ושוב. היה ראוי שישימו את המצבה לפני חודשיים, וישלחו מכתבים למשפחות השכולות. הבטיחו לנו בפעם האחרונה שישימו ביום ראשון, בימים האחרונים הייתי שם ולא ראיתי כלום. זה כואב וזה מעליב וזה פוגע".

 

עיריית ראשון לציון מסרה בתגובה: "כפי שהובטח בעירייה לבני משפחתם של ההרוגים בפיגוע, האנדרטה תהיה מוכנה כבר בשבוע הקרוב ותעמוד לרשותם ביום ציון העשור לפיגוע, כמו בכל ימות השנה. בקשה להנצחה הגיעה מצדן של המשפחות לפני מעט יותר משנה, ומאז פועלת העירייה במרץ להקמת האנדרטה. מדובר בתהליך שכולל את אישורה של ועדת ההנצחה, אישורה של מועצת העיר, מציאת נוסח ועבודות בשטח. כיוון שקודם לכן לא הגיעו בקשות להנצחה, לא הוקמה האנדרטה מוקדם יותר. עיריית ראשון לציון רואה חשיבות רבה בהנצחתם של נפגעי פעולות האיבה ומתנצלת בפני המשפחות על העיכובים המיותרים אך מתחייבת לסיים את העבודות עוד השבוע". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רמי ז"ל וקובי קמחי. נרצח בגיל 57
קובי קמחי. בשביל אימא
מומלצים