שתף קטע נבחר

דלק נדל"ן: שרון חינקיס ואדוארד קלר ינהלו המו"מ

הנציגויות הגיעו להסכמה כי קלר, מנציגות כ"ה, וחינקיס, מנהל השקעות בכיר במגדל שוקי הון, ינהלו את המו"מ בשם כל מחזיקי האג"ח. השניים ביקשו לזמן פגישה דחופה עם תשובה ולדרוש, בין היתר, הזרמה נוספת של 60 מיליון שקל, אולם תשובה מסרב להיפגש

הימים הספורים שנותרו לסגירת הסדר החוב בדלק נדל"ן דוחקים בצדדים להגיע להסכמות סופיות. שלוש סדרות האג"ח הפנימו את העובדה כי יחד יוכלו לפעול ביעילות לטובת הסדר חוב הוגן יותר, ואכן לאחרונה הושגו הבנות כלליות, כולל הוספת מנגנון אפסייד לרווחי הגז של תשובה, כפי שדרשה בתחילה נציגות כה'.

 

ל"כלכליסט" נודע כי נציגי הסדרות הגיעו להסכמה, לפיה מי שיהיו אמונים על המו"מ בין הסדרות לבין יצחק תשובה הם אדוארד קלר מנציגות כה' ושרון חינקיס, סגן מנהל השקעות ראשי במגדל שוקי הון, הגוף שמחזיק את הנתח הגדול ביותר בסדרה כה'.

  

במסגרת התכנסותן של הסדרות לכדי גוף אחד, הגיעו גם להסכמה לגבי אופן חלוקת המזומן, שאמור תשובה לשלם עם חתימת ההסדר. מדובר בסכום שנע סביב 50 מיליון שקל שיחולקו כך: 6 מיליון לסדרה ד', 22 מיליון לסדרה ה' ו-22 מיליון לסדרה כה'. 13 מיליון שקל שקיבלה סדרה כה' בשל דחיית תשלום של כ-300 מיליון שקל מספטמבר האחרון – אלו אינם נכללים בחישוב.

  

קלר וחינקיס ביקשו הערב לזמן פגישה דחופה מול תשובה ויד ימינו עידן וולס, וזאת על מנת לדון בשתי סוגיות מרכזיות: לדרוש מתשובה להזרים עוד 60 מיליון שקל לחברה, וכן לדון בגובה הריבית שתשולם למחזיקי האג"ח. תשובה מבחינתו מסרב להיפגש בינתיים. אם וכאשר תתקיים הפגישה, ייתכן שהמחזיקים יבקשו גם כי תשובה יגדיל את סכום המזומן הראשוני שישולם למחזיקים עם חתימת ההסדר.

  

החברה חתמה את הרבעון הרביעי של 2011 בהפסד של חצי מיליארד דולר, ונוסף על כך היא נדרשת להזרים כ־10 מיליון ליש"ט (כ־60 מיליון שקל) למלווים של פורטפוליו החניונים באנגליה – קרן בלקסטון. בעניין זה, דלק נדל"ן הודיעה כי עומדת לה אופציה להזרמת הכסף מכיוונו של צד שלישי, אשר דורש בתמורה להזרמה כ-40% מהרווחים העתידיים של החניונים – עסקה הנראית כחסרת בסיס כלכלי הגיוני.

  

במסגרת הפגישה המיועדת, עשויים קלר וחינקיס לדרוש מתשובה כי בשנה הראשונה יזרים לחברה עוד 60 מיליון שקל, מלבד הסכום שנקבע בהסדר (50 מיליון שקל בכל אחת מחמש השנים הראשונות), וזאת לצורך פתרון עניין בלקסטון. מנגד, ייתכן כי קלר וחינקיס יהיו מוכנים להפחית בגובה הריבית מרמה של כ-4.5%, כפי שנקבע במתווה הראשוני, לרמה של כ-3.5% צמוד מדד. במונחים כלכליים, מדובר בויתור שווה ערך לכ-100 מיליון שקל, ולכן ייתכן כי תשובה ייעתר לבקשתם. מצב דברים שכזה יסייע לחברה לעמוד בתשלומי הריבית השוטפים ולהתחיל את הליך השיקום ברגל ימין.

  

אם תשובה יסרב להזרים את הכסף לחברה, טוענים מקורבים להנהלת דלק נדל"ן כי החברה לא תוכל לעמוד בתשלומי ריבית של 4.5%, אלא בתשלומים של עד 2% בלבד.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אסיפת בעלי אג"ח דלק נדל"ן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים