שתף קטע נבחר

פרס ונאמן אישרו: הנהגת הדורסת שוחררה

כשלושה חודשים לפני תום מאסרה של הילה מזרחי החליט הנשיא להקל בעונשה של הנהגת שגרמה למותו של רוכב האופניים יצחק חיים דרזי ז"ל. הסיבה: היא נמצאת בחודש החמישי להיריונה ומראה בכלא תסמינים פוסט טראומתיים

נשיא המדינה שמעון פרס קיבל את המלצת שר המשפטים יעקב נאמן, והורה לחון את הילה מזרחי מרחובות, שהורשעה בגרימת מוות ברשלנות של יצחק חיים דרזי ז"ל, רוכב אופניים שבו פגעה עם רכבה. בעקבות ההחלטה, שבה היום (א') מזרחי לביתה. מאז 19 בפברואר נשאה מזרחי עונש של שנת מאסר בפועל. הנשיא שמעון פרס קבע שבשל הנסיבות החריגות שאליהן נקלעו מזרחי ובני משפחתה - את יתרת תקופת המאסר שלה (כשישה חודשים) היא תישא בעבודות שירות. כמו כן נשלל רישיון הנהיגה שלה לעשר שנים.

 

מזרחי נמצאת בחודש החמישי להיריונה והיא אם לשלושה ילדים בני 6, 5 ושנה וארבעה חודשים. בהמלצת גורמי המקצוע, ובשל חוסר יכולתו של האב להתמודד עם הטיפול בשלושת הילדים, הוכנסה מזרחי לכלא עם בתה הפעוטה.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

על פי לשכת הנשיא, במהלך המאסר חלה הידרדרות במצבה הנפשי של הפעוטה, ולפיכך היא הופרדה מאמה כעבור כחודש ימים. על פי דיווח של גורמי הרווחה המטפלים במשפחה, הידרדרות חלה גם במצבם של הילדים ושל האב, ובמקביל הראתה מזרחי עצמה תסמינים פוסט טראומתיים בכלא.

 

עו"ד אילון אורון, המייצג את מזרחי, אמר היום: "שחרורה מוכיח שבית המשפט חשש ללכת את כל הדרך ולשקול את מלוא השיקול ההומאני, המתבקש. מדובר במהלך שבית המשפט היה צריך לעשותו. ניתן לחון אסיר רק אם מתגלה דבר חדש, אבל במקרה של הילה היה ידוע מראש שהיא אם לילדים ושהיא בהיריון".

 

לדבריו, התאונה נבעה מחוסר זהירות של רגע, ולא כתוצאה משתיית אלכוהול: "זה היה בלתי נסבל שהיא תרצה עונש מאסר.

עם כל הכבוד למלחמה בתאונות הדרכים, שחשוב מאוד שתימשך, ישנם נהגים לא עבריינים, שבגלל טעות של רגע גורמים למוות. הם לא אמורים להיכנס לכלא. קל וחומר כשמדובר באימא לילדים. לשם כך יש עבודות שירות".

 

התאונה אירעה בחמישה בדצמבר 2006, בעת שמזרחי נסעה לעבודתה על כביש 40. היא פגעה ברוכב האופניים דרזי והוא הוטח במעקה הבטיחות ונפצע קשה. הוא מת מפצעיו שבוע לאחר מכן. ביולי שעבר, לאחר תהליך משפטי ארוך בן כחמש שנים, הרשיע בית משפט השלום לתעבורה בפתח תקווה את מזרחי בגרימת מוות ברשלנות וגזר עליה שנת מאסר בפועל.

 

בראיון שהעניקה לאתר mynet מספר חודשים לפני כניסתה לכלא אמרה מזרחי: "אני לא מבקשת לא לשלם מחיר, אני מבקשת הקלה בעונש. שום עונש לא ייתן נחת למשפחת המנוח, אבל שנה בכלא תהיה בעלת תוצאות הרסניות על המשפחה שלי, על הילדים שלי. אני לא יכולה לאמוד את הסבל שלהם, אבל זו לא מידה כנגד מידה. קרתה תאונה עם תוצאות טראגיות, אבל זו הייתה תאונה. לא קמתי בבוקר והחלטתי לדרוס מישהו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הילה מזרחי. "לא קמתי בבוקר והחלטתי לדרוס מישהו"
צילום: אבי מועלם
מומלצים