שתף קטע נבחר

עצמאות בפארק

אלפים הגיעו לחגוג את חגיגות יום העצמאות ה-64 למדינת ישראל בראנצ'ו פארק

כבר בשעות הבוקר המוקדמות של יום ראשון, יכולתם לראות ישראלים ואמריקאים-יהודים נוהרים לכיוון הפארק השוכן על שדרות פיקו. למרבה שמחת החוגגים והמארגנים, גרמי השמיים שיתפו פעולה ומזג אוויר אביבי קידם את פני הבאים.

 

אלפי אנשים הגיעו לפארק ביום ראשון לחגיגות יום העצמאות  ()
אלפי אנשים הגיעו לפארק ביום ראשון לחגיגות יום העצמאות

 

על פני המדשאות הירוקות של הפארק, סודרו בסדר מופתי, ביתנים של הארגונים השונים בעיר הפונים לקהילה היהודית והישראלית, מתקני שעשועים, בימות בידור וכמובן ביתני אוכל לידם השתרכו תורים ארוכים במיוחד. להצלחה גדולה במיוחד זכו ביתני ממכר הפלאפל, השווארמה והאבטיחים.

 

ריח הפלאפל שעמד באוויר, השלים את האווירה הארצישראלית שבמקום. עשרות משפחות התמקמו באיזורים המוצלים של הפארק, לפיקניק המוני, במיטב המסורת הישראלית ביום העצמאות.

 

חברי ה-ILC והפדרציה שהרימו את הפסטיבל השנה בפארק מקבלים אותות הוקרה ()
חברי ה-ILC והפדרציה שהרימו את הפסטיבל השנה בפארק מקבלים אותות הוקרה

 

מארגני הפסטיבל, עליהם נמנים חברי ה- ILC, עבדו במשך חודשים ארוכים על מנת שכל העסק הזה ידפוק כמו שצריך והוא אכן דפק. החל מהתורים לרכישת הכרטיסים שלא היו ארוכים במיוחד, התור בכניסה (ספרתי 10 דקות המתנה) וכלה באמצעי הבטיחות.

 

הקונסוליה הישראלית, הפדרציה היהודית, קק"ל והידברות היו בין נותני החסויות של הפסטיבל, אבל נותני החסות הגדולים ביותר ואלו שבלעדם הפסטיבל לא היה יכול להתקיים השנה, היו בני הזוג דבי ונתי סיידוף שתרמו מאות אלפי דולרים למען הפסטיבל.

 

אייל גולן מצלם את קהל האלפים שבא לראותו  ()
אייל גולן מצלם את קהל האלפים שבא לראותו

 

הפסטיבל שהתקיים במשך שנים רבות בפארק וודלי בוואלי, התבטל בשנה שעברה בגלל בעיות תקציביות.

 

בשעה 8:30 בבוקר כבר התחילה הצעדה שיצאה מאזור הפארק בפיקו בולברד ומשכה אליה 2,000 צועדים עטופים בדגלי מדינת ישראל ולבושים כחול לבן, ביניהם חברי הצופים נושאי דגלי מדינת ישראל ודגלי מדינת ארה"ב. לצעדה שנמשכה על פני מייל וחצי, הצטרפו גם מכוניות של ה-911, ארגון אמריקאי המנציח את זכר הנופלים בהתקפת הטרור על ארה"ב. היה סופר מרגש. באירוע השתתפו כמו כן, קרוב ל-40 אופנוענים, חברי מועדון האופנועים הישראלי בעיר.

 

הצופים הצטרפו למצעד למען ישראל שיצא מראנצ'ו פארק  ()
הצופים הצטרפו למצעד למען ישראל שיצא מראנצ'ו פארק

 

כמידי פסטיבל יום עצמאות, כיבדו את האירוע בנוכחותם גם אנשי קונגרס ובכירים ממועצת עיריית לוס אנג'לס שהביעו תמיכה לא מסוייגת בישראל ונשאו דברים מעל הבימה המרכזית. אם לא הייתם בעניין נאומים, אז הייתם יכולים לקפוץ לשתות קפה באוהל של קפה תל אביב או להינות מתצוגת מיצגי אמנות ענקיים אותם יצרו אמנים שנענו לקריאת ה- ILC והשתתפו בתחרות היצירה בנושא ישראל.

 

מוניק בן אבו, הזמרת הישראלית שהשתתפה בתוכנית הטלוויזיה ה-Voice פתחה את ההופעה המרכזית של האירוע- הופעתו של אייל גולן.

 

ההופעה המרכזית  ()
ההופעה המרכזית

 

גולן משך אל בימת ההופעות המרכזית את החוגגים מכל קצוות הפארק. נראה שגולן התרגש לראות את הקהל הגדול שהגיע לא פחות משזה התרגש לראותו. הוא שלף מצלמה וצילם את הקהל, כך שיוכל להראות בבית איך הופיע בפני 15 אלף איש.

 

הגיעו לחגוג  ()
הגיעו לחגוג

 

רק בשעות אחר הצהריים המאוחרות התחיל הקהל לנדוד החוצה ולשוב הביתה, מותיר את הפארק בחזרה בשיממונו ביחד עם עובדי הניקיון שפירקו מתקנים, ביתנים וגדרות והשאירו אותו כפי שהיה, עוד פארק ירוק ושקט בלב העיר. הוא יחכה שם בסבלנות עד השנה הבאה, עד שהקהילה הישראלית והיהודית תפיח בו שוב שמחת חיים.

  

 

צילמו: אורלי הלוי, רני סיקולסקי ואיילה אור-אל
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לילדים שבחבורה הוצעו אין ספור שעשועים
יום העצמאות בראנצ'ו פארק
אייל גולן
אמנים מקומיים יצרו יצירות אמנות
עשרות דגלים
מומלצים