שתף קטע נבחר

אש מתפשטת בחולות ראשל"צ עקב טיסן שנפל

הדליקה פרצה סמוך למתחם "סופרלנד" ומאיימת על מנחת המטוסים הסמוך. הכבאים, שעוד מנסים להשתלט על האש, מעריכים כי הגורם הוא טיסן מונע בדלק שהתרסק על אחד העצים בחורשות במקום. לא ידוע על נפגעים

שריפה גדולה שפרצה בצהריים (שבת) בחולות ראשון לציון מאיימת על מנחת המטוסים שליד העיר. כוחות גדולים של כיבוי אש, כולל שני מטוסים, מנסים להשתלט על האש שמשתוללת סמוך למתחם ה"סופרלנד", אך בינתיים ללא הצלחה. לפי ההערכות, השריפה פרצה כתוצאה מטיסן בשלט רחוק שהתרסק לתוך אחד השיחים.

 

עוד בערוץ החדשות:

רצח בב"ש: "ראיתי מהמרפסת איך בעלי נדקר"

בלון תצפית של צה"ל התרסק סמוך לעזה

 

ענן העשן שמיתמר בשעתיים האחרונות מעל האזור בולט למרחקים. נכון לעכשיו לא ידוע על נפגעים בנפש, אולם האש עוד מתפשטת בחורשות בהררי החולות במערב ראשון לציון. חמישה צוותי כיבוי אש, בראשותו של רשף איציק לוי, פועלים עתה בזירה אך מתקשים לבלום את התפשטות הדליקה האש עקב היעדר גישה למוקדיה המרכזיים.

 

העשן מעל החורשות. אין גישה לכבאים (צילום: עדן שדה) (צילום: עדן שדה)
העשן מעל החורשות. אין גישה לכבאים(צילום: עדן שדה)

 

אחד ממטוסי הכיבוי בפעולה (צילום: רמי ליבנה) (צילום: רמי ליבנה)
אחד ממטוסי הכיבוי בפעולה(צילום: רמי ליבנה)

 

ממידע שהגיע לכבאים עולה כי ככל הנראה טיסן בשלט רחוק שמונע

על ידי דלק, התרסק על אחד העצים והדלק הוא שגרם לבעירה הגדולה. כבאים שהגיעו למקום התפרסו סביב מנחת המטוסים כדי לא לאפשר לאש לכלות את המנחת ואת המטוסים שבו. במקביל, הזעיקו הכבאים מטוסי כיבוי שיפזרו מהאוויר מים וחומרים מונעי בעירה על מנת לעכב את המשך התפשטות האש.

 

בצהריים פרצה גם שריפה ביער חורשים בשרון, והאש התפשטה לכיוון היישוב אורנית. למקום הוזעקו שמונה צוותי כיבוי מתחנת פתח תקווה, ובסיוע שני מטוסי כיבוי הצליחו להשתלט על הדליקה ועצרו את התקדמותה. לא דווח על נפגעים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השריפה ליד ראשון לציון. רואים את העשן ממרחק
צילום: עדן שדה
מומלצים