שתף קטע נבחר

יאיר לפיד: מופז ונתניהו הפכו אותנו לאלטרנטיבה

בהודעה לפעילי "יש עתיד", כתב העיתונאי שהפך לפוליטיקאי כי ממשלת האחדות הופכת את תנועתם "לאלטרנטיבה היחידה": המטרה אולי התרחקה קצת, אבל היא גדולה בהרבה

הריצה של העיתונאי לכנסת נעצרה, אבל יאיר לפיד מאמין שאחדות נתניהו-מופז רק תסייע לו בטווח הארוך. "מבלי שהבינו מה עשו, מופז ונתניהו הפכו אותנו לאלטרנטיבה היחידה של המרכז השפוי", נכתב בהודעה לפעילים בתנועתו החדשה, "יש עתיד".

 

הדרמה הפוליטית - סיקור נרחב ב-ynet :

 

בהודעה לפעילים, אחרי מסיבת העיתונאים שערכו ראש הממשלה בנימין נתניהו והמשנה המיועד שלו, שאול מופז, כתב לפיד: "אני יודע שאתם מאוכזבים ממה שקרה ביממה האחרונה. מאוכזבים פעמיים - פעם מפני שאתם אזרחי המדינה הזו וכואב לראות איך הציניות השתלטה על כל המרחב הפוליטי ואיש כבר לא מעמיד פנים אפילו שאכפת לו. בפעם השנייה אתם מאוכזבים מפני שכבר הרגשנו את הטעם של זה. כבר היינו בכיכר, כבר הרמנו שלט בצומת, כבר התחלנו את הקמפיין".

 

 (צילום: גיל יוחנן, EPA, AP, אוהד צויגנברג, ירון ברנר, AFP, אלכס קולמויסקי ) (צילום: גיל יוחנן, EPA, AP, אוהד צויגנברג, ירון ברנר, AFP, אלכס קולמויסקי )
(צילום: גיל יוחנן, EPA, AP, אוהד צויגנברג, ירון ברנר, AFP, אלכס קולמויסקי )

 

לדברי לפיד, "הרגשתי ככה בדיוק לשעתיים, ואז הבנתי שזו הזדמנות חיינו. קדימה חזרה להיות מה שתמיד הייתה - חלק מן הליכוד. העבודה ומרצ ניצבות משמאל. תוך יום אחד הפכנו להיות הנציגים היחידים של מעמד הביניים השפוי. 28 מנדטים התפנו היום במרכז המפה הפוליטית. הם יכולים להיות שלנו. זה לא נעצר שם כי אתם יכולים להוסיף אליהם גם את כל מי שמאוכזב וזועם על הפוליטיקה הישנה והלא מוסרית שראינו ביממה האחרונה. המטרה אולי התרחקה קצת, אבל היא גדלה בהרבה".

 

העוגה הגדולה של נתניהו ()
העוגה הגדולה של נתניהו

 

במסיבת עיתונאים משותפת עם ראש הממשלה בצהריים, הסביר יו"ר קדימה שאול מופז את החלטתו להצטרף לקואליציה של בנימין נתניהו, המונה כעת 94 חברי כנסת. "תפקיד

האופוזיציה לבקר ולהעלות נושאים לא מטופלים", אמר מופז. "אני לא אהבתי את התהליך שאנו דוחקים הצדה את 'חוק טל' והולכים לבחירות. אני אמרתי שיש להביא חוק של שירות לכול ואחר כך שיהיו בחירות. בהקשר שאמרתי לראש הממשלה 'שקרן', אנחנו דיברנו על זה והחלטנו לשים את זה מאחורינו. אנחנו מסתכלים על העתיד".

 

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ', הצפויה להפוך ליו"ר האופוזיציה, ביקרה בחריפות את הסכם מופז-נתניהו. "האם אין ערך למוסד האמת?", תהתה יחימוביץ' במסיבת עיתונאים שערכה בכנסת. "האם האמנתם למילה אחת שיצאה מפיהם? האם אין ערך למוסד האמת? היינו עדים ביממה האחרונה לזיג-זג המגוחך והנלעג ביותר שנראה אי פעם בפוליטיקה הישראלית, קומבינה שעוד תילמד באוניברסיטאות".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יאיר לפיד. "כבר הרמנו שלט בצומת"
צילום: EPA
מופז ונתניהו. היילכו שניים יחדיו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים