שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן, אוהד צויגנברג

מופז לא יישאר לבד: בקרוב - עוד שרים מקדימה

יו"ר קדימה הצהיר כי לא נכנס לממשלה "תמורת תיקים או תפקידים", אבל גם גורמים בסביבת ראש הממשלה אישרו כי "יש תיקים שמתפנים, והם יועברו לקדימה בבוא העת". מטעם קדימה ימונו ככל הנראה שלושה שרים, פרט למופז

יו"ר קדימה שאול מופז הצהיר כי לא נכנס לממשלה תמורת כיבודים, אבל המציאות נראית אחרת. מופז יושבע מחר (יום ד') לשר בלי תיק וימונה למשנה לראש הממשלה, ובקרוב הוא לא יהיה השר היחיד מקדימה. בהסכם הקואליציוני בין הליכוד לקדימה נכתב כי חלוקת התיקים הנוספים תיבחן לאחר קידום חלופת חוק טל, ובסביבתו של ראש הממשלה אישרו כי "יש תיקים שמתפנים, והם יועברו לקדימה בבוא העת".

 

פצצת אחדות - עמוד מיוחד ב-ynet :

 

בכירים בליכוד העריכו כי אם יצורפו עוד שלושה שרים מטעם קדימה בעוד כמה חודשים, האפשרויות הן שימונה מטעם קדימה שר להגנת העורף, שר נוסף שיקבל את אחד משני התיקים המצויים כיום בידי השר משה כחלון (תקשורת ורווחה), ושר שלישי במקום יוסי פלד, שימונה ליו"ר קצא"א.

 

בליכוד אמרו גם כי "ייתכן שראש הממשלה יצטרך לבחון את האפשרות לקחת את אחד התיקים שמצויים בידי מפלגת העצמאות", מפלגתו של אהוד ברק. בסביבתו של ראש הממשלה הדגישו, עם זאת, כי הממשלה לא תורחב. "יש את התיקים המתפנים, והם יועברו לקדימה בהמשך", אמרו.

 

 (צילום: גיל יוחנן, EPA, AP, אוהד צויגנברג, ירון ברנר, AFP, אלכס קולמויסקי ) (צילום: גיל יוחנן, EPA, AP, אוהד צויגנברג, ירון ברנר, AFP, אלכס קולמויסקי )
(צילום: גיל יוחנן, EPA, AP, אוהד צויגנברג, ירון ברנר, AFP, אלכס קולמויסקי )

 

הערב, בטקס בירושלים, אמר מופז כי "החליט להצטרף לקואליציה הזאת לא עבור תיקים, אלא עבור מספר יעדים שחלקם מאוד חשובים למדינת ישראל: שינוי שיטת הממשל ושינוי של 'חוק טל'".

 

עוד כתבות על הדרמה הפוליטית:

 • מופז על "נתניהו שקרן": שמנו את זה מאחורינו
 • מופזיגזג / פרשנות, אטילה שומפלבי
 • יו"ר הכנסת מזהיר: המערכת הפרלמנטרית תתנוון
 • החרדים לא חוששים מחוק טל חדש: מופז אינו לבני
 • חבורת סוד כמוס מהסיירת: כך נרקח התרגיל

   

   

  הפצצה הפוליטית שהטילו הלילה בנימין נתניהו ומופז עשויה דווקא לקרב את מנהיגת קדימה עד לא מכבר לעבר הקמת מפלגה חדשה. חברי כנסת בקדימה, ששקלו בשבוע שעבר פרישה מהמפלגה והצטרפות לציפי לבני, אמרו כי "בעקבות

   המהלך של מופז ונתניהו ודחיית הבחירות, הכול מוקפא בינתיים".

   

  עם זאת, אחד הח"כים ששוחח עם לבני ביממה האחרונה העריך כי "דווקא דחיית מועד הבחירות מגדילה את הסיכויים שלבני תקים מפלגה. יש לה הרבה יותר זמן להתכונן ולהקים מסגרת פוליטית חדשה, והאופציה הזו נמצאת כעת על השולחן יותר ממה שהייתה קודם". בסביבתה של לבני ציינו כי "אין ספק שהמהלך של מופז ונתניהו חיזק אותה".


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שאול מופז. לא יהיה השר היחיד מקדימה
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים