שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן, אוהד צויגנברג

לפיד: האחרון עם קואליציה כזו היה צ'אושסקו

יו"ר תנועת "יש עתיד", שזה עתה קמה לקראת הבחירות שכבר לא יתקיימו בספטמבר, דיבר במסגרת כנס רבנים באטלנטה - כשברקע הקמת ממשלת נתניהו-מופז. "ברכות לקדימה על האיחוד מחדש עם הליכוד", עקץ, "נשארנו לבד במרכז"

כשברקע הטלטלה הפוליטית שהביאה את שאול מופז לממשלת אחדות עם הימין בראשות בנימין נתניהו, נאם הערב (יום ג') מי שאמור היה לפי הסקרים לקצור הישג גדול בבחירות שכבר לא יתקיימו השנה, יאיר לפיד. הוא נשא את הדברים בכינוס השנתי של הרבנים הקונסרבטיבים באטלנטה, ארצות הברית, ונאומו הועבר בשידור חי ב-ynet.

 

לפיד פתח את דבריו בהתייחסות לטלטלה הפוליטית שפקדה את ישראל ב-24 השעות האחרונות. "אנחנו הולכים לקמפיין לאיחוד כל הכוחות השפויים במדינה", אמר לפיד, והוסיף: "לא כל מה שקרה ביממה האחרונה שגוי. קדימה חוזרת להיות מה שתמיד הייתה - חלק מהליכוד. הם חזרו הביתה ואני רוצה לנצל את ההזדמנות הזו לברך אותם על האיחוד מחדש הזה".

 

פצצת אחדות - עמוד מיוחד ב-ynet :

 

על קואליציית הענק - עם 94 חברי כנסת - שנוצרה כעת בישראל, אמר לפיד: "האדם האחרון שהייתה לו כזו קואליציה זה צ'אושסקו ברומניה". כוונתו לרודן שהופל והוצא להורג בסוף שנות ה-80'.

 

לפיד אמר כי פירוש ההתרחשויות של היממה האחרונה הוא גם שהמפה הפוליטית השתנתה, וכעת מפלגתו - "יש עתיד" - היא מפלגת המרכז היחידה. "יש לנו את העבודה ומרצ משמאל, ואת הליכוד שכולל כעת את קדימה מימין", הדגיש השחקן הטרי בזירה הפוליטית. יאיר לפיד אמר כי הוא נחוש שלא לאכזב את אנשי מעמד הביניים, "כיוון שיותר מדי אנשים ביותר מדי הזדמנויות אכזבו אותם".

 

 (צילום: גיל יוחנן, EPA, AP, אוהד צויגנברג, ירון ברנר, AFP, אלכס קולמויסקי ) (צילום: גיל יוחנן, EPA, AP, אוהד צויגנברג, ירון ברנר, AFP, אלכס קולמויסקי )
(צילום: גיל יוחנן, EPA, AP, אוהד צויגנברג, ירון ברנר, AFP, אלכס קולמויסקי )

 

בהודעה שהעביר מוקדם יותר היום לפעילים בתנועתו החדשה כתב לפיד כי "מבלי שהבינו מה עשו, מופז ונתניהו הפכו אותנו לאלטרנטיבה היחידה של המרכז השפוי. המטרה אולי התרחקה קצת, אבל היא גדלה בהרבה".

 

בהודעה לפעילים כתב לפיד: "אני יודע שאתם מאוכזבים ממה שקרה ביממה האחרונה. מאוכזבים פעמיים - פעם מפני שאתם אזרחי המדינה הזו וכואב לראות איך הציניות השתלטה על כל המרחב הפוליטי ואיש כבר לא מעמיד פנים אפילו

שאכפת לו. בפעם השנייה אתם מאוכזבים מפני שכבר הרגשנו את הטעם של זה. כבר היינו בכיכר, כבר הרמנו שלט בצומת, כבר התחלנו את הקמפיין".

 

לדברי לפיד, "הרגשתי ככה בדיוק לשעתיים, ואז הבנתי שזו הזדמנות חיינו. קדימה חזרה להיות מה שתמיד הייתה - חלק מן הליכוד. העבודה ומרצ ניצבות משמאל. תוך יום אחד הפכנו להיות הנציגים היחידים של מעמד הביניים השפוי. 28 מנדטים התפנו היום במרכז המפה הפוליטית. הם יכולים להיות שלנו. זה לא נעצר שם כי אתם יכולים להוסיף אליהם גם את כל מי שמאוכזב וזועם על הפוליטיקה הישנה והלא מוסרית שראינו ביממה האחרונה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יאיר לפיד
צילום: עופר עמרם
מומלצים