שתף קטע נבחר

פריימריז: אובמה גבר על אסיר מס' 11593-051

בבחירות שנערכו במערב וירג'יניה על המועמדות הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב, הצביעו 40% לאסיר הפדרלי קיית' ג'אד שמרצה 17.5 שנות מאסר. למבוכתם הרבה של הדמוקרטים, ג'אד יוכל לשלוח נציג לוועידת המפלגה בקיץ. כמה קיבל הנשיא?

בעוד הרפובליקנים עוברים מסע מפרך כדי לבחור את מועמדם לנשיאות ארצות הברית  - ובמרוץ נותרו רק מיט רומני הפייבוריט ורון פול - בצד הדמוקרטי איש לא קרא תיגר על מועמדותו של הנשיא ברק אובמה . טוב, אולי חוץ מאחד. בפריימריז הדמוקרטיים שנערכו אמש (יום ג') במערב וירג'יניה, אובמה לא היה המועמד היחיד שהתמודד. קיית' ג'אד, הידוע גם כאסיר מספר 11593-051 במתקן הכליאה הפדרלי בטקסקרקנה שבטקסס, רץ נגד הנשיא.

  

חדשות נוספות מהעולם הגדול :

 

ג'אד מרצה 17.5 שנות מאסר בגין סחיטה. לאחר ספירת 80 אחוזים מהקולות עלה כי הוא זכה ל-40 אחוזי תמיכה. הנשיא האמריקני, לעומתו, זכה ל-60 אחוזים.

 

הנשיא לא זוכה לפופולריות רבה במערב וירג'יניה. האסיר ג'אד ואובמה  (צילום: AP) (צילום: AP)
הנשיא לא זוכה לפופולריות רבה במערב וירג'יניה. האסיר ג'אד ואובמה (צילום: AP)

 

אין זה סוד שהפופולריות של אובמה במערב וירג'יניה נמצאת בשפל. מושל המדינה ארל ריי טומבלין ונציגה בסנאט ג'ו מאנצ'ין, שניהם דמוקרטים, שומרים על מרחק מהנשיא. 

 

למרבה מבוכתם של הדמוקרטים, כפי שדיווח העיתון "צ'רלסטון גאזט", אסיר מספר 11593-051 צריך 15 אחוזים מקולות הבוחרים כדי שתהיה לו הזכות לשלוח ציר שייצג אותו בוועידה הדמוקרטית הלאומית בשארלוט שבצפון קרוליינה שתיערך בקיץ הקרוב. 

 

ג'אד איננו הדמוקרטי היחיד שקרא תיגר על מועמדותו של אובמה וקיבל נציג בוועידה הדמוקרטית. בפריימריז הדמוקרטיים שנערכו בחודש מרס באוקלהומה קיבל רנדל טרי 18 אחוזים מקולות הבוחרים וזכה לנציג משלו בוועדה הדמוקרטית. טרי, למי שלא מכיר, ייסד ארגון שמתנגד להפלות ולחובתו רשומים יותר מ-50 מעצרים על ידי המשטרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הביך את הדמוקרטים. האסיר הפדרלי ג'אד
צילום: AP
מומלצים