שתף קטע נבחר

כאפיה על שופטי בג"ץ: "לחקור את ח"כ בן ארי"

במודעות בירושלים נראים שופטי בג"ץ עטויי כאפיות, ח"כ בן ארי חתום עליהן. הנהלת בתי המשפט דורשת לפתוח בחקירה נגד בן ארי, שלא מתרגש: לא ברור לי הפסול בכך

היועץ המשפטי למערכת בתי המשפט דורש לחקור חשד לפיו חבר הכנסת מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) עבר עבירה של זילות בית המשפט. במכתב ששלח היום (ד') עו"ד ברק לייזר ליועץ המשפטי יהודה וינשטיין הוא דורש ממנו לפעול בעניין וטוען כי בן ארי אחראי על פרסום מודעות ברחבי ירושלים, שבהן מופיעים שופטי בג"ץ עטויי כאפיות ובראשן נכתב "אם אין נאמנות, אין צדק".

 

עוד בחדשות ynet:

 

במכתב, שהגיע לידי ynet, טוען לייזר כי הכרזות הופצו כמחאה על החלטת בג"ץ בנוגע לגבעת האולפנה."על פניו מדובר בדברי הסתה והמרדה המפורסמים על ידי חבר כנסת המשמש בתפקיד ציבורי במדינת ישראל", כותב לייזר.

 

הכרזה. שופטי בג"ץ עם כאפיות ()
הכרזה. שופטי בג"ץ עם כאפיות

 

"מעבר לכך, הטחת דברי בלע כאלה ושיסוי כנגד בית המשפט העליון, המוסד עצמו והשופטים, היא מקוממת ובלתי נסבלת והיא עולה לכאורה עד כדי עבירה של זילות בית המשפט. יש לראות בחומרה ניסיון ליצור דה-לגיטימציה של המערכת המשפטית ושופטיה ולייחס כוונות בלתי ענייניות, תוך הכפשת שופטים, בשל החלטה שנתנו הנסמכת על שיקול דעתם המקצועית. קל וחומר כאשר זה מבוצע על ידי נושא משרה ציבורית".

 

מיכאל בן ארי מסר בתגובה: "לא ברור לי מה הפסול בלהלביש כאפיה לשופטים. עצם המחשבה שכאפיה היא סוג של עלבון מעלה חשש שרוח הגזענות הגיעה גם להנהלת בתי המשפט. הלוואי שהמשטרה תפתח בבדיקה ואנצל זאת כדי ללמד את הנהלת בתי המשפט קורס בדמוקרטיה. מוזר שאותם גורמים משפטיים, הנלחמים בעד חופש הביטוי, מבקשים לסתום פיות כשמדובר בביקורת לגיטימית נגד שופטים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכרזות שהופצו בירושלים
ח"כ בן ארי. לא מבין על מה המהומה
צילום: חגי אהרון
מומלצים