שתף קטע נבחר

הנגר שעבר מאיקאה לקיקה: לאן אלך עכשיו?

איציק פלח מצא עצמו ללא עבודה, אחרי שהחברה האוסטרית הכריזה על הקפאת הליכים, ולא יודע מה יעלה בגורלו: "בגיל 47 קשה להתקבל לעבודה חדשה". העובדים הפגינו שוב אמש. לא ברור אם האור שבקע מאחד המשרדים מעיד על משהו

איציק פלח, בן 47, עבד בעבר באיקאה ועבר לחברה המתחרה. מאתמול הוא נותר חסר עבודה. "הם תמיד אמרו לי שהכול יהיה בסדר, אני מאוכזב. ראיתי בקיקה את העתיד שלי", הוא אמר ל-ynet בהפגנה נוספת שערכו אמש העובדים מול החנות הסגורה. מעט אחר כך, בית המשפט המחוזי בפתח תקווה הוציא צו זמני להקפאת הליכים לקיקה. הצו יהיה בתוקף עד יום ראשון הקרוב, אז יידונו בשמונה בבוקר כל בקשות ההקפאה והפירוק שביקשו חלק מהעובדים. 

 

פלח, אב לארבעה ילדים, היה הנגר הראשי של איקאה ועזב. כשנפתח הסניף של קיקה, הציעו לו כמה מנהלים לעבור - והוא הסכים. "העבודה פה הייתה טובה, נתתי את הלב והנשמה למרות שהמשכורת שלי הייתה גלובלית", הוא אומר. "במקום ללכת בחמש הייתי נשאר עד תשע. עשיתי הכול על מנת לסייע למנף את מקום העבודה שלי. היו מצבים שההנהלה הייתה גוערת בי על זה שאני נשאר שעות נוספות למרות שלא קיבלתי עליהן שום תשלום. הרגשתי שזה הבית שלי ושצריך לעשות הכל כדי שהעסק יצליח".

 

עוד בחדשות ynet:

  

פלח, ששימש כנגר הראשי בישראל של החברה האוסטרית, טוען כי בחודשים האחרונים הוא חש שמשהו אינו כשורה. "הרגשתי שהמקום הולך ודועך. הם תמיד אמרו שיהיה בסדר ושאין מה לדאוג, אבל היום ראיתי שהעסק, שעשיתי הרבה להצלחתו, נסגר. עבדתי כל חיי כשכיר, מהיד אל הפה, פתאום לא קיבלנו משכורת ונשארתי ללא מקום עבודה. אני לא יודע איך אפרנס את המשפחה שלי. בגיל כזה קשה להתקבל לעבודה, קשה להתחיל במקום חדש".

 

ההפגנה הערב. לא כל העובדים הגיעו  (צילום: נמרוד גליקמן) (צילום: נמרוד גליקמן)
ההפגנה הערב. לא כל העובדים הגיעו (צילום: נמרוד גליקמן)

 

ההפגנה. מחכים למשכורות (צילום: נמרוד גליקמן) (צילום: נמרוד גליקמן)
ההפגנה. מחכים למשכורות(צילום: נמרוד גליקמן)

 

מוקדם יותר הגישו העובדים לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה בקשה להוציא צו פירוק לחברה. "רק ככה אנחנו מאמינים שנראה את הכסף שלנו", הם אומרים. בקרב העובדים ניכר הבלבול הגדול על רקע המתרחש בחברה. לא כל העובדים הגיעו להפגין, ההצעות שמועלות נתקלות מעת לעת בהתנגדות וגם הוועד שהוקם עדיין לא מגובש. "העובדים מבולבלים, אנחנו לא מבינים בענייני משפט, אלא בענייני עבודה", אמרה ל-ynet חברת הוועד איריס טייב, ששימשה כסגנית מנהל בקיקה. "אני קוראת לבית המשפט לדאוג לעובדים, שלחלקם אין כסף לעשות את השבת וחלקם עשויים להיות מפונים מבתיהם".

 

במהלך ההפגנה שררה חשיכה בבניין החברה באזור התעשייה החדש בנתניה. באחת הקומות דלק האור, אך לא היה ברור אם מישהו נמצא שם. בין המפגינים היה גם סמנכ"ל החברה אלון אלפרוביץ', שאמר: "נכון שמתוקף תפקידי אני הנהלה, אבל הלב שלי עם העובדים גם אני כמוהם לא קיבלתי משכורת".

 

מאז הבוקר לא שוחח נציג של ההנהלה עם העובדים ואי הוודאות נמשכת. "אנחנו רוצים שמישהו

יסביר לנו מה קורה, מה יהיה, אבל אף אחד לא בא לדבר איתנו", אומרת טייב ומוסיפה: "אני לא אופטימית ממה שעומד לקרות ומכך שנחזור למקום העבודה הזה בעתיד".

 

חלק מהעובדים הצטרפו להסתדרות במרחב שרון, בניסיון לקדם מהלכים מול ההנהלה. "למרות שאנו מייצגים את העובדים אף אחד מההנהלה עדין לא נפגש איתנו. אנחנו מתקשרים ומשאירים הודעות אבל אף אחד לא טורח לחזור אלינו", אומר יו"ר ההסתדרות במרחב, משה סנייה.

פורסם לראשונה 10/05/2012 23:41

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההפגנה אמש. ההנהלה לא מגיבה
צילום: נמרוד גליקמן
מומלצים