שתף קטע נבחר

האם שהניקה על שער ה"טיים": "יש הרבה בורות"

ג'יימי לין גרומט, שצולמה כשהיא מניקה את בנה בן ה-3, אמרה בראיון ל-ABC שהיא ממשיכה בדרכי הוריה. על הביקורת, היא אמרה: "ממש קשה לאנשים להבין ששדיים הם בלוטות חלב ולכך הם נועדו"

האשה שתמונתה על שער המגזין הנחשב עוררה סערה עולמית - מגיבה לביקורת: האם הצעירה, שהופיעה על שער מגזין "טיים" האמריקני, כשהיא מניקה את בנה בן ה-3, אמרה: "מכל המשפחות, אני חושבת שמישהו צריך להתחיל את הדיאלוג הזה, ואני מרגישה שהמשפחה שלנו בעלת מספיק ביטחון עצמי כדי להיות המשפחה שתעשה זאת".

 

עוד חדשות מהעולם:

שוב בחירות ביוון? כשל עוד ניסיון להקים ממשלה

אח שכול זרק נעל על הרוצח הנורבגי: "לך לעזאזל"

רוצח הודה שטמן גופות בעץ, בתנאי שלא ייכרת

 

האם, ג'יימי לין גרומט בת ה-26 מלוס אנג'לס, שהתראיינה הלילה (שבת) לתוכנית ברשת ABC בארצות-הברית, סיפרה כי אמהּ הניקה אותה עד שהייתה בת שש. לדבריה, היא מניקה גם את בנה המאומץ, שכיום הוא בן חמש. "הייתי בגיל מבוגר למה שנחשב לגמילה מחלב אם", היא אמרה. "אמא שלי עשתה מה שנכון עבורי".

 

גרומט ובנה סמואל על שער "טיים" ()
גרומט ובנה סמואל על שער "טיים"

 

גרומט, שצולמה לשער "טיים" כשהיא לבושה במכנסי ג'ינס צמודים בצבע כחול וגופיה, התייחסה לביקורת על פרסום התמונה על שער המגזין - שייצא לאור בהמשך החודש: "אני חושבת שיש הרבה בורות ולכן קשה לי מאוד להתעצבן על זה". היא הוסיפה: "זו כמעט אתנוצנטריות - גישה מערבית לאיך אנחנו מסתכלים על שדיים בתרבות שלנו, וזו בהחלט לא הגישה הרווחת ברחבי העולם... ממש קשה לאנשים להבין ששדיים הם בלוטות חלב ולכך הם נועדו, ואין בהם שום דבר יותר סקסי מכל איבר אחר בגוף".

 

היא סיפרה בראיון ל-ABC כי ילדיה לומדים בבית. "אני רוצה שלילדים שלי יהיה את מה שההורים שלי נתנו לי וזה כולל לטייל איתם ולהראות להם תרבויות אחרות, כדי שהם יבינו למה אנחנו עושים את זה. אני רוצה ללמד אותם לדבוק במה שנכון, למרות שלפעמים זה מאוד קשה".

 

גרומט התייחסה גם לנשים אחרות. "אם זה לא עובד בשבילך, אל תרגישי אשמה", היא אמרה. "תעשי מה שנכון עבור המשפחה שלך. הילדים לא יסבלו אם המשפחה מאושרת".

 גרומט היא חסידה גדולה של "הורות מקרבת", גישה בפסיכולוגיה התפתחותית שהמציא ד"ר ביל סירס ולפיה תינוקות וילדים צעירים הם אנשים קטנים עם צרכים גדולים והוריהם צריכים להיות ערים לצרכיהם - פיזיים ונפשיים.

 

בראיון ל-TIME היא גם סיפרה שהיא זוכרת שהניקו אותה ואת החוויות החיוביות שנלוו לכך. "זה ממה מרגיש חם. כמו לחבק את אמא שלך, כמו חיבוק. אתה מרגיש שמנחמים אותך, שמטפחים אותך, שבאמת אוהבים אותך. היה לי ביטחון עצמי מאוד גדול כשהייתי ילדה ואני יודעת שזה מגיע מזה. אף פעם לא הרגשתי שהיא הולכת לעזוב אותי. היה לי את הביטחון הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אמא שלי עשתה מה שנכון עבורי". גרומט
מומלצים