שתף קטע נבחר

כבוד: 800 בפסיכומטרי לנערה מאום אל פחם

דימה אגבריה בת ה-17, תלמידה במגמת המצוינות בבית הספר המקיף בעיר, השקיעה שש שעות ביום וקיבלה את הציון המושלם: "הוכחתי שגם לאשה ערבייה יש את היכולות להצליח בכל תחום"

כך ייעשה לתלמידה שמביאה כבוד לבית הספר: הנהלת תיכון מקיף אום אל פחם ערכה אתמול (יום א') מסיבה לכבוד דימה אגבריה (17), שקיבלה ציון מושלם - 800 במבחן הפסיכומטרי. "בכיתי כשראיתי את הציון שקיבלתי, ואני עדיין מתקשה להאמין", סיפרה אגבריה ל-ynet. "לא כל כך אהבתי את הרעש סביבי אחרי שנודע על הציון, אבל הטלפון בבית לא מפסיק לצלצל. החברים שמחים אפילו יותר ממני".

 

אגבריה והמנהל מחמיד. "לא אהבתי את הרעש" (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
אגבריה והמנהל מחמיד. "לא אהבתי את הרעש"(צילום: חסן שעלאן)

 

ציון מושלם (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
ציון מושלם(צילום: חסן שעלאן)

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

בבית הספר דווקא מספרים שלא מדובר בהפתעה גדולה, מאחר שמדובר בתלמידה מצוינת שמורגלת בציונים גבוהים למדי. אגבריה עצמה סיפרה שהשקיעה רבות בהכנה למבחן, ולמדה בממוצע שש שעות ביום בשבועות שקדמו לו.

 

"אחרי שאסיים את התיכון אני מתכוונת ללמוד רפואה", הוסיפה. "הוכחתי לכולם - יהודים וערבים - שגם לאשה ערבייה יש את היכולות להצליח בחיים, בלימודים, בעבודה או בכל תחום אחר. הכי חשוב זה להתמודד עם הקשיים ולא להרים ידיים. אני רוצה להודות להורים, להנהלה ולמורים שעמדו לצדי ותמכו בי".

 

מנהל מקיף אום אל פחם, אחמד רשיד מחמיד, סיפר שאגבריה שייכת למסלול המצוינות בבית הספר: "אנחנו מנסים לממש את הפוטנציאל של כל התלמידים על ידי השקעה במגמות יוקרתיות כגון ביוטכנולוגיה והנדסת תוכנה. אנחנו נותנים לתלמידים את האפשרות ללמוד לחמש יחידות כמעט בכל המקצועות: שפות, מתמטיקה ושני מקצועות התמחות. אנחנו מנצלים כל המשאבים ממשרד החינוך ומהעירייה ואפילו לומדים שבעה ימים בשבוע".

 

לדברי מחמיד, רוב תלמידי מגמת המצוינות סיימו כבר שני שליש ממקצועות הבגרות בממוצע של מעל 90, אולם אגבריה מחזיקה בממוצע קרוב ל-100 לפני שקלול הבונוסים. "בכל שנה כמה תלמידים שלנו מקבלים מעל 600 בפסיכומטרי ובודדים מקבלים מעל 700", סיכם. "ההישג האדיר של דימה הוא הישג לכל המגזר. היא נותנת דחיפה לעוד תלמידים ותתרום לאווירה ההישגית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אגבריה (במרכז). מתכננת לסיים את התיכון וללמוד רפואה
צילום: חסן שעלאן
מומלצים