שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  חשד להעתקה: 20 בגרויות נפסלו בכפר כנא

  משרד החינוך החליט לפסול את מחברות הבחינה בשפה הערבית של 20 תלמידים ומנע מהם להיבחן במקצוע בשלוש השנים הקרובות. "התשובות היו כמעט אותו דבר"

  פצעי בגרות: משרד החינוך פסל את מחברות בחינת הבגרות בשפה הערבית של 20 תלמידי תיכון בכפר כנא. כך נודע היום (ג') ל-ynet. בעקבות החשד להעתקה בבחינה במועד החורף האחרון, הוחלט להעניש את התלמידים ולמנוע מהם להיבחן במקצוע במהלך שלוש השנים הקרובות.

   

  עוד בערוץ החדשות של ynet:

  ערביי ישראל ביום הנכבה: "כמו חורבן בית ראשון"

  זעם באופוזיציה: ח"כ מהימין ראש ועדת הביקורת

  יחימוביץ' על העסקת אשל: רה"מ בז לשלטון החוק

   

  גורם חינוכי ביישוב אמר כי "החשד התגלה דרך האחראים על תיקון הבחינות ולא מהמשגיחים על הבחינה. התשובות היו כמעט אותו דבר והמתקנים לא עברו על כך בשתיקה. בסופו של דבר הוחלט לפסול את כל המחברות ולהטיל עונש כבד על התלמידים".

   

  הורה של אחד התלמידים שבחינותיהם נפסלו, הביע תרעומת בעקבות העונש הקולקטיבי. לדבריו, "אני חושב שיש כאן טעות שניתן לתקן אותה. לא יכולים להעניש את התלמידים בעונש כל כך כבד וקשה. הצעד הזה הורס את העתיד של התלמידים. הבן שלי במצב נפשי לא פשוט והיה לו קשה לקבל את הידיעה על הפסילה".

   

  ההורה הוסיף כי "אני לא מבין איך תלמידים מצליחים להעתיק מחברות מול עיני המשגיחים. אם זה נכון, אז המשגיחים הם המזלזלים ואלה שמאפשרים לתלמידים להתנהג במהלך הבחינה איך שבא להם. אנחנו לא נעבור על העניין הזה בשקט ונערער על ההחלטה ההרסנית".

   

  ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי "המשרד רואה בשמירה על טוהר הבחינות ערך עליון ולפיכך, המשרד פועל בנחישות לשמירה על עקרון זה באמצעים שונים. אשר למקרה הנדון, יצוין כי בעקבות ממצאי בדיקה יסודית וקפדנית שביצעו מעריכי הבחינות, החליטה ועדת טוהר הבחינות על פסילתן של 20 מחברות בחינה במקצוע הערבית. התלמידים שמחברתם נפסלה הושעו מהיבחנות למשך שלוש שנים".

   

  בדצמבר האחרון נחשף ב-ynet כי ועדת טוהר הבחינות במשרד החינוך פסלה בצעד חריג במיוחד לא פחות מ-300 מבחני בגרות של תלמידי תיכון מקיף בכפר קאסם. אז היה מדובר במחברות בחינה של 170 תלמידי כיתות י', י"א וי"ב במקצועות פיזיקה, כימיה, ערבית, ביולוגיה ואנגלית. כעונש חריג, הוחלט כי כל התלמידים המעורבים לא יוכלו להיבחן במהלך השנתיים הקרובות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  טענות ל"עונש קולקטיבי" (אילוסטרציה)
  צילום: shutterstock
  מומלצים