שתף קטע נבחר

חשוד בסחר בנשים: שחררו אותי מהכלא הטורקי

כבר 8 חודשים שגיא חסיד כלוא בטורקיה בהתאם לצו הסגרה, בחשד שהיה חלק מרשת סחר הנשים של רמי סבן. כעת הוא עתר לבג"צ בדרישה לשחררו, הפרקליטות: מחכים להחלטת טורקיה

גיא חסיד, אזרח ישראלי שעצור מחודש יולי בטורקיה בחשד לסחר בבני אדם, מבקש מהמדינה לבטל את צו ההסגרה שהוציאה נגדו ולהביא לשחרורו. כך עולה מעתירה יוצאת דופן, שהוגשה היום (ה') לבית המשפט העליון באמצעות עורכי דינו נס בן נתן וחיים שטיינברג, נגד המחלקה הבינלאומית והפרקליטות.

 

חסיד נעצר ביולי בקפריסין, מתוקף צו הסגרה שהוציאה נגדו מדינת ישראל. הוא חלק מהחשודים שפעלו יחד עם רמי סבן, שהורשע לאחרונה בבית המשפט המחוזי תל אביב בעבירות חמורת של סחר בנשים. חסיד הועבר לידי שלטונות טורקיה ועד היום שוהה שם במעצר, למרות שבית המשפט הטורקי אישר באוגוסט את הסגרתו. 

 

רמי סבן. חסיד נחשב לאחד מאנשיו     (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
רמי סבן. חסיד נחשב לאחד מאנשיו (צילום: מוטי קמחי)

 

לדברי עו"ד בן נתן, לא ידוע מתי חסיד יוסגר לישראל וכי כל ניסיונותיו להבין זאת, כולל טיסה לאיסטנבול, עלו בתוהו. לדבריו, הוא פנה מספר פעמים בעניין לפרקליטות אולם לא קיבל תשובה. להערכת בן נתן, גם להידרדרות היחסים בין ישראל לטורקיה יש השפעה על אי הסגרתו של חסיד לישראל.

 

עוד בחדשות ynet:

 

בעתירה נטען כי חסיד מביע חשש כי יבולע לו על ידי מישהו מהאסירים,שהנם אזרחי טורקיה ומדינות ערב, אשר מודעים להיותו אזרח ישראלי. עוד נטען כי מצבו הרפואי מידרדר והוא לא זוכה לטיפול רפואי כנדרש. בן נתן טוען כי החלטת הפרקליטות שלא למשוך את צו ההסגרה ולדאוג להבאתו של חסיד לארץ לצורך העמדתו לדין הינה בלתי סבירה. "תקופת מעצרו הממושכת של חסיד חריגה מהרגיל ואינה עומדת בקנה אחד עם אינטרס המדינה להבאתו למשפט בישראל", טוען בן נתן.

 

משום שנגד חסיד טרם הוגש כתב אישום, טוען עו"ד בן נתן כי יש למשוך את בקשת ההסגרה ולשחררו משום שהוא כבר תקופה ארוכה במעצר. לדבריו, חסיד מציע לעקל את דירת אימו לצורך הבטחת הגעתו לישראל, אולם הפרקליטות סירבה. "מצבו הגופני והנפשי של חסיד מידרדר מיום ליום והוא לא זוכה לקבלת טיפול הוגן בבית המעצר בטורקיה", טוען עו"ד בן נתן בעתירה.

 

מדוברות משרד המשפטים נמסר בתגובה: "לגופה של העתירה נגיש את תגובתנו לבג"צ. יחד עם זאת, גיא חסיד עצור בטורקיה לפי בקשת הסגרה של מדינת ישראל מאז יולי 2011. בית המשפט הטורקי הכריז על חסיד בר הסגרה לישראל בנובמבר אולם הליכי ההסגרה בטורקיה, כמו גם בישראל ובמדינות רבות אחרות, דורשים מעבר להחלטה שיפוטית גם אישור סופי של הדרג המדיני. רק עם קבלת אישור הקבינט הטורקי להסגרת חסיד לישראל ניתן יהיה להסגירו. בפועל אישור זה טרם ניתן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 10
סחר בנשים. רשת בינלאומית
צילום: ערוץ 10
עו"ד בן נתן. ללא תשובות
מומלצים