שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  לראשונה בארה"ב: יותר תינוקות לא "לבנים"

  נתוני מפקד האוכלוסין האמריקני מראים כי יותר מחצי מהתינוקות בארה"ב נמנים עם קבוצות מיעוטים כגון שחורים, היספאנים ואסייתים, או נולדו להורים מגזעים שונים

  לראשונה, נולדים בארה"ב יותר תינוקות בני מיעוטים שונים מאשר תינוקות לבנים. נתונים של מפקד האוכלוסין האמריקני שפורסמו היום (יום ה') מאשרים כי ארה"ב בדרכה להפוך למדינת "רוב של מיעוטים" שכן כמעט חצי מהילדים נמנים עם קבוצות מיעוטים – שחורים, היספאנים ואסייתים.

   

  נכון ל-1 ביולי אשתקד, 50.4 אחוזים מהתינוקות מתחת גיל שנה היו בני מיעוטים או בנים להורים מגזעים שונים. מדובר בעלייה קלה מ-49.5 אחוזים ב-2010. גם בקרב הילדים עד גיל חמש חלה עלייה קלה, מ-49 אחוזים ל-49.7 אחוזים.

   

  כבר מזמן היה ברור שארה"ב בדרכה לאבד את הרוב הלבן והנתונים החדשים מבהירים שהדור הבא של אמריקנים ייראה שונה מהדור של הוריו. הדבר עשוי לעורר דיון ועניין מחודש בשאלה "מיהו אמריקני", במיוחד בשנת בחירות שבה גזע, עוני והגירה ממלאים תפקיד.

   

  עם זאת, יש לזכור כי גם הגדרה של "לבנים" אינה פשוטה. לפני כמה דורות לא היו "לבנים" אלא קבוצות אתניות שונות שמוצאן מאירופה – אירים, גרמנים, איטלקים, יוונים ואחרים.

   

  מפקד האוכלוסין מעלה עוד כי יותר מחצי מהתושבים בהוואי, קליפורניה, ניו מכסיקו, טקס וושינגטון הבירה היו מיעוטים. בסך הכול, 36.6 אחוזים מאוכלוסיית ארה"ב ב-2011 היו בני מיעוטים, לעומת 36.1 אחוזים ב-2010.
  לבנים מונים 197.5 מיליון תושבים.

   

  גם בשנה שעברה היו ההיספאנים המיעוט הגדל במהירות הגבוהה ביותר. הם מונים 52 מיליון, כ-17 אחוזים מאוכלוסיית ארה"ב. במקום השני ניצבים האסיתים, שצמחו בשלושה אחוזים ל-18 מיליון. שחורים מונים 43.9 מיליון.

   

  בכל הנוגע לתושביה המקוריים של אמריקה, נמצא שמספרם של האינדיאנים ותושבי אלסקה המקוריים מגיע ל-6.3 מיליון, ילידי הוואי ושאר האיים הפסיפיים מונים 1.4 מיליון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לפני כמה דורות לא היו "לבנים" אלא קבוצות אתניות שונות שמוצאן מאירופה
  צילום: רויטרס
  מומלצים