שתף קטע נבחר

חוזר לפעילות: פרס נאם בישיבה, נכדו קיבל תואר

לראשונה מאז שעבר ניתוח בקע ואושפז, נאם הנשיא בטקס קבלת תארים במרכז הבינתחומי. "אל תלמדו מהעבר, הוא טעות אחת גדולה", אמר פרס לבוגרים ובהם נכדו נדב

לגמר גביע המדינה הוא לא הגיע, אבל את טקס קבלת התואר של נכדו הוא כבר לא הפסיד: נשיא המדינה, שמעון פרס, נאם הערב (יום ה') לראשונה מאז שאושפז בבית החולים, בטקס הענקת תארים במרכז הבינתחומי. אחד מאותם מקבלי תארים היה נכדו נדב, בנם של חמי וגילה פרס.

 

הנשיא הוזמן כאורח כבוד, ולמרות המלצת רופאיו הגיע למרכז הבינתחומי ונאם תוך שהוא יושב על כסאו. "תמיד אמרו לנו ללמוד מהעבר כדי לא לחזור על טעויות בעתיד. זו שטות, כי כל העבר הוא טעות אחת גדולה", אמר פרס לבוגרים.

 

הוא ייחד את נאומו לעתידם של הבוגרים ולעתידה של ישראל ואמר להם: "אתם נכנסים לעולם מיוחד שהבעיה המרכזית בו היא כיצד לא להחמיץ הזדמנויות. לחקור, לשנות, לשאוף, להצטיין - זה ייחודה של ישראל. זה נכון באופן כללי לגבינו כעם, אך גם באופן אינדיבידואלי לכל אדם. המשיכו להשקיע בהשכלתכם ותוכלו לשפר ולהעלות את רמתה של ישראל".

 

עוד בחדשות ynet:

 

פרס בירך את הבוגרים ואמר להם: "אני מאחל לכם שתיכנסו מוכנים ונועזים לעולם החדש. תנו לעצמכם לעוף, לחזות, לחלום, להעז. העזה היא חוצפה שהצליחה. הביאו ברכה לעמכם ולדורכם. תהא דרככם צלחה". לאחר הנאום נפגש הנשיא עם נכדו, בירך אותי וחגג עימו ועם משפחתו.

 

בשבוע שעבר עבר הנשיא פרס, בן 88, ניתוח בדופן הבטן. מבית הנשיא נמסר כי במהלך ביקורו הממלכתי של הנשיא בקנדה התגלה אצלו בקע (הרנייה) בדופן הבטן. כבר בקנדה קיבל פרס טיפול מקומי מרופאו האישי, פרופ' רפי ולדן, והמשיך בסדר יומו הרגיל.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר את פרס בבית החולים תל-השומר, בעת שפרס אושפז שם, ואמר לו: "אתה נראה מצוין. אזרחי ישראל מאחלים לך רפואה שלמה". בגמר גביע המדינה בכדורגל החליף יו"ר הכנסת ראובן ריבלין את פרס כמעניק הגביע, בגלל שהגמר נערך ימים ספורים אחרי שפרס שוחרר מבית החולים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרס ונכדו. בניגוד להמלצת הרופאים
צילום: טלי מאייר, פלאש 90
גבי ורונית אשכנזי עם בתם גלי, שסיימה אף היא תואר
צילום: יותם פרום
מומלצים