שתף קטע נבחר

בוחרים נשיא מצרי: אבו אל-פתוח זוכה בתפוצות

הבחירות לנשיאות מצרים יתקיימו בשבוע הבא, אולם הקלפיות שבהן הצביעו אזרחי המדינה שמתגוררים בניכר כבר נסגרו. ספירת הקולות עושה חסד עם המועמד האיסלאמיסטי העצמאי

רמז לבאות? הבחירות לנשיאות מצרים יתקיימו רק בשבוע הבא, אולם מתוצאות ההצבעה של אזרחי המדינה בתפוצות נראה כי עבד אל-מונעם אבו אל-פתוח יכול להתחיל לתפור חליפות. כלי תקשורת במצרים דיווחו הבוקר (יום ו') כי מספירה ראשונית של הקולות של אזרחי מצרים שהצביעו בשבוע החולף מחוץ למדינה, עולה כי המועמד האיסלאמיסטי העצמאי זוכה לתמיכה גורפת.

 

הבחירות לנשיאות מצרים - דיווחים אחרונים ב-ynet:

יש בחירות בתל-אביב, בינתיים לנשיאות מצרים

עימות בחירות בקהיר: ישראל אויבת או תוקפנית?

סוזן מובארק - אאוט. המועמדים נגד גברת ראשונה

 

אחרי אבו אל-פתוח ניצבים ברשימת המובילים שר החוץ לשעבר עמרו מוסא, המועמד ה"נאצריסטי" חמידאן סבאחי, מועמד האחים המוסלמים מוחמד מורסי וראש הממשלה האחרון במשטר מובארק, אחמד שפיק.

 

לפי התוצאות הראשוניות, אל-פתוח זכה במקום הראשון במדינות רבות, בהן גרמניה, מלזיה, ספרד, איטליה, בלגיה, לוב ואירלנד. מוסא סיים ראשון באוסטרליה ולבנון, מורסי קיבל תמיכה רבה בסודן, שאפיק הצליח לגבור על האחרים בהולנד ואילו סבאחי גרף את רוב הקולות של אזרחי מצרים המתגוררים בצרפת.

 

בין לבין מנסה תנועת האחים המוסלמים לקדם בכל דרך אפשרית את מועמדה מורסי. בדף הפייסבוק הרשמי של מפלגת החירות והצדק – הזרוע הפוליטית של התנועה – צוין כי מורסי קיבל 12,000 קולות בניז'ר, אולם בדיקה פשוטה באתר של ועדת הבחירות העליונה מעלה כי מספר בעלי זכות ההצבעה במדינה לא מגיע ליותר מ-100 מצרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים