שתף קטע נבחר

לא הואשמו באונס כי "הקורבן הצמידה רגליים"

כתב אישום הוגש הבוקר נגד שלושה תושבי אריתריאה על ניסיון אונס של בת 15 ביום העצמאות בדרום תל-אביב. אחד מהם תפס את ידידהּ, בשעה שהשניים האחרים תקפו אותה. על איבר מינה נמצא DNA שלהם, ולמרות זאת טוענת הפרקליטות שזה ניסיון אונס: "היא הצמידה את רגליה"

מדוע נמנעה הפרקליטות מאישומי אונס נגד תושבי אריתריאה שתקפו נערה בת 15 ביום העצמאות בדרום תל-אביב? בכתב האישום שהוגש הבוקר (יום ו') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב נגד שלושה אזרחי אריתריאה, קובעת הפרקליטות שבאיבר מינה נמצאו סימני DNA של שניים מהנאשמים. למרות עובדה זו, נקבע כי "בכל אותה עת הצמידה הקטינה את רגליה, וניסתה ללא הצלחה להדוף אותם".

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

עצור תשיעי בפרשת תקיפת הזרים בתל-אביב

אחרי שבועיים: מוטי מלכה שוחרר למעצר בית

הטילו אימה על זרים בת"א: ביקשו סיגריה ותקפו

 

יצוין כי על-פי חוק, על ניסיון אונס יכולים השופטים לגזור כיום עונש זהה לזה של מורשעים באונס. כתב האישום הוגש על-ידי עו"ד ליטל קורן, סגנית בכירה בפרקליטות מחוז תל-אביב. להגשת כתב האישום נגד בנאה טספר גבר (18), מונגוס גוייטום (19) ואביאל הוקוביי (24) קדמה התלבטות, שבסופה הוחלט כאמור להאשימם בסעיף ניסיון האונס.

 

מהחקירה עלה כי הנערה וידידהּ בילו במועדון באזור התחנה המרכזית החדשה. בשעה 4:30 הם יצאו מהמועדון והלכו בחניון ברחוב שיבת ציון. אחד הנאשמים ביקש מידידה של הנערה מצית לסיגריה ובקשתו נענתה. אחרי שהחזיר את המצית, החלו הנער והנערה להתרחק מהמקום. התוקפים התקדמו בעקבותיהם, וביקשו שוב מצית ואז החלה התקיפה הקשה.

 

שניים מהנאשמים בבית המשפט, היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
שניים מהנאשמים בבית המשפט, היום(צילום: מוטי קמחי)

 

אחד הנאשמים אחז בנער וריתק אותו לקרקע כדי לאפשר לשני חבריו לבצע בידידתו את זממם. היא אמרה להם: "די, תפסיק" ו"תעזוב אותי". כל תחינותיה לא עזרו לה, והנאשמים המשיכו לתקוף אותה. אחר כך גם תלשו מצווארה שרשרת זהב וגנבו מבן זוגה את חולצתו. הם גם שדדו מהשניים טלפונים ניידים ו-130 שקלים.

 

אתמול הוגש לבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד אזרח סודן ואזרח אריתריאה בגין אונס צעירה בת 19 שאירע לפני שבוע וחצי בחניון סמוך לתחנה המרכזית בתל-אביב.

 

במקביל, פרקליטות מחוז הצפון הגישה הבוקר לבית המשפט המחוזי בנצרת כתב אישום נגד יובל כהן (44) מכפר סבא, בגין אונס ומעשה מגונה בצעירה שהסיע על אופנוע ים בכנרת. בנוסף, כהן מואשם במעשה מגונה בקטינה שנרשמה לקורס השטת אופנועי ים בבית ספרו. הוא שכנע אותה לבוא עמו ללמוד בכנרת, טען כי הדבר יהיה במסגרת קבוצה ולבסוף, כשנותר עמה לבד בצימר, ביצע בה מעשים מגונים.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הכתבה השתתף אחיה ראב"ד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד הנאשמים בניסיון אונס
צילום: מוטי קמחי
מומלצים