שתף קטע נבחר

המשטרה סיכלה הברחה גדולה של קוקאין

המזוודה של ה"תייר" מבוליביה שעוררה את חשדם של השוטרים בנתב"ג הכילה 4 ק"ג של קוקאין. אלא שבלשי ימ"ר תל-אביב הבינו שביכולתם להגיע גם למזמין הסם ולאחר שהתמקמו במלון ברמת גן, הם ארבו לו ועצרו אותו בעת ביצוע העסקה

זאת הייתה אמורה להיות עוד עסקת סמים גדולה שמתחילה בחו"ל ומסתיימת בקליטת החומר אצל הסוחר בישראל, אלא ששיתוף פעולה בין כמה יחידות במשטרה הצליח לסכל את העסקה.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

לא הואשמו באונס כי "הקורבן הצמידה רגליים"

צלבי קרס רוססו על בית הכנסת העתיק ליד יריחו

אריתריאים ברמת גן: "לא נחזור לדיקטטורה"

 

"תייר" מבוליביה שנחת ביום שלישי בישראל עורר את חשדם של שוטרי מרחב נתב"ג. בעמדת הבידוק נחשף כי האיש החזיק בתא כפול במזוודתו ארבעה קילוגרמים של קוקאין, שבעירוב חומרים ממריצים יכול להגיע למשקל של 12 קילוגרמים. מדובר במשקל שממנו ניתן להכין 12 אלף מנות סם.

  

הסם שנתפס מוערך בשווי של ארבעה מיליון שקלים ()
הסם שנתפס מוערך בשווי של ארבעה מיליון שקלים

 

אחרי תחקור קצר התברר כי ה"תייר" התכוון להעביר את משלוח הסמים לבית מלון ברמת גן. בשל כך הועברה החקירה למפלג הסמים של היחידה המרכזית של משטרת מחוז תל-אביב בפיקודו של סגן-ניצב ירון קלדס. בדרך כלל, במשטרה מתקשים להגיע לסוחרים שמזמינים את הסם, אולם הפעם ידעו החוקרים שיש באפשרותם להגיע ליעד המבוקש. בלשי המפלג התמקמו סביב בית המלון ונערכו לשהייה של כמה ימים. במקביל, צוות אחר נצמד לבלדר והמתין שיקבל שיחת טלפון ממזמין הסחורה.

 

10 שעות בלבד לאחר המעצר בנתב"ג, קיבל הבלדר שיחת טלפון מתושב שכונת רמת ישראל בתל-אביב, שביקש ממנו להיפגש בבית המלון. צוות הבלשים בראשותו של רפ"ק יוסי גרשון התמקם בלובי המלון והנחה את הבלדר לשתף פעולה בניסיון ללכוד את החשוד בהזמנת הסם.

 

בשלב מסוים הגיע החשוד בג'יפ מפואר לבית המלון וכשלקח את מזוודת הסמים, זינקו עליו הבלשים והודיעו לו שהוא חשוד ביבוא סמים. החשוד המופתע לא הספיק להתנגד לפני שנאזק והובא לחדר החקירות.

 

כעת מנסים במשטרה לברר אם גורמים עבריינים נוספים היו שותפים לעסקת הסמים הגדולה, ששוויים מוערך בכארבעה מיליון שקלים. סנ"צ קלדס סיכם: "להביא כמות כזאת גדולה של סמים, זה לא משהו שכל עבריין מסוגל לעשות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים