שתף קטע נבחר

האטה בסין: ירידה ברווחי החברות התעשייתיות

מדובר בירידה של 2.2% ברווחים בחודש אפריל - ל-64.2 מיליארד דולר; הממשלה עשויה לנקוט בצעדים אגרסיביים לתמוך בהתרחבות המשק הסיני

הצמיחה ברווחי החברות התעשייתיות בסין הואטה באפריל על רקע ההאטה בכלכלה שהובילה לירידה בביקוש, כך עולה מדו"ח ממשלתי שפורסם היום (ראשון). הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בסין פרסמה באתר האינטרנט שלה כי הרווחים נפלו ב-2.2% בהשוואה לשנה שעברה ל-407.6 מיליארד יואן (64.2 מיליארד דולר). לעומת זאת, במרס נרשמה עלייה של 4.5%.

 

הירידה בצמיחת רווחי החברות מהווה סימן נוסף לדאגה שההאטה בכלכלה השנייה בגודלה בעולם מחמירה. בשבוע שעבר דיווח הקבינט כי הסיכונים לצמיחה מתרבים. מהדברים עלה כי הממשלה עשויה לנקוט בצעדים אגרסיביים יותר לתמוך בהתרחבות של המדינה. "הכלכלה הסינית מאטה, כך שצמיחת הרווחים תהיה חלשה יותר השנה", מסביר לו זנגוואי, כלכלן ראשי באינדסטריאל בנק בשנגחאי, "הקצב עשוי להתגבר מעט בחודשים הבאים, במידה שהכלכלה תתאושש לאחר יישום מדיניות ההקלה". הצמיחה ברווחי החברות התעשייתיות עבור השנה כולה צפויה לנוע בטווח של 10%-20%, זאת בהשוואה לצמיחה של 25.4% ב-2011.  

 

על פי הערכות של סוכנות בלומברג, הכלכלה הסינית צפויה להתרחב ברבעון הנוכחי ב-7.9%, השיעור הנמוך ביותר מאז 2009, על רקע משבר החובות האירופי שפוגע בייצוא והמאמצים שבהם נקטה הממשלה לצנן את שוק הנדל"ן המקומי. ברבעון הראשון הכלכלה התרחבה ב-8.1%.

 

עוד עולה מהדו"ח שפורסם היום, כי הרווח התעשייתי עבור ארבעת החודשים הראשונים של השנה נפל ב-1.65% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד ל-1.45 טריליון יואן. עם זאת המכירות, בתקופה זו עלו ב-12.75% ל-27 טריליון יואן. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים