שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הגננות מאיימות: לא יתקיימו מסיבות סיום בגנים
  אחרי שהשנה כבר בוטלו מסיבות פורים וחנוכה, ממשיכות הגננות במאבקן. הרקע: הן דורשות תשלום עבור פעילויות שמתקיימות מחוץ לשעות הלימודים. הורה לילדה בגן חובה: "לא הגיוני שנקח יום חופש כדי להשתתף במסיבת סיום בגן"
  הגננות ממשיכות במאבקן: אחרי שביטלו השנה את מסיבות חנוכה ופורים בגני הילדים, כעת הן מאיימות לבטל גם את מסיבות סוף השנה המתקיימות יחד עם ההורים בשעות אחר הצהריים. הסיבה למאבק הגננות המתמשך היא מחלוקת כספית מול משרד האוצר באשר לתשלום על שעות פעילת המתקיימת מחוץ למסגרת שעות הלימוד.

   

  כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

   

  מאבק הגננות החל לפני כשנה. מחד, בהסתדרות המורים טוענים שבמסגרת הרפורמה "אופק חדש" הגננות זכאיות לתוספת שכר של כ-36 שעות שנתיות בגין פעילויות כגון ימי הורים, סדנאות, מסיבות חג ומסיבות סיום, שמתקיימות לרוב בשעות אחר הצהריים.

   

  במכתב שנשלח בשבוע שעבר לגננות הודיעה מנהלת הגננות בהסתדרות המורים, לילי פוקומינסקי: "הוצאנו הוראה חד משמעית לא לערוך שום פעילות בשעות אחר הצהריים, כולל חגיגות סיום שנת הלימודים. אנחנו חלק אינטגראלי מכלל עובדי ההוראה, ועל פי ההסכם אנו זכאיות לתשלום עבור שעות אלה. אנו בטוחות שנשיג בסופו של דבר את השעות, והשטח יחזור לשגרה הברוכה".

   

  לפני כשבועיים הכריזה הסתדרות המורים על סכסוך עבודה בנושא. במשרד האוצר טענו בתגובה כי "הדרישה לממן שעות נוספות עבור הגננות הועלתה במסגרת המו"מ על רפורמת 'אופק חדש'. משרד האוצר התנה הידברות בנושא בהפסקת המצב הקיים, שבו גננות משחררות את ילדי הגן בשעות הבוקר בימים שבהם מתקיימת מסיבת גן בערב (מסיבות חג למשל), כך שההורים נאלצים להפסיק עבודתם ולאסוף את ילדיהם בשעות מוקדמות מאוד. בשל סירוב הסתדרות המורים לעבודת גננות עד השעה 14:00 גם בימי פעילויות מחוץ לשעות העבודה,

  ירד הנושא משולחן המו"מ ונחתם הסכם ללא שעות פעילות בית ספרית עבור הגננות".

   

  גננת מאזור המרכז סיפרה ל-ynet שהודיעה השבוע להורים על הכוונה לקיים את מסיבת הסיום בשעות הבוקר. "הם הגיבו בזעם ודרשו לשנות את ההחלטה", אמרה. "אני מבינה אותם".

   

  ברק, אב לילדה מתל אביב, אמור לחגוג השנה עם בתו את סיום גן חובה והעלייה לכיתה א': "זה לא הגיוני שאשתי ואני נצטרך לקחת יום חופש כדי להשתתף במסיבת הסיום בגן. אני מבין את המאבק של הגננות, אבל אסור שזה יהיה על חשבון ההורים והילדים".

   

  מנכ"ל תנועת חינוך ישראלי, אורן יהי שלום, מסר בתגובה: "מדובר בהוראה פוגענית במיוחד שאני לא רואה כיצד היא מתקיימת בפועל. מסיבות הסיום הן תמצית הקשר שנרקם במהלך השנה בין הילדים והגן, ולא ייתכן שההורים לא ייקחו בה חלק".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הגננות מאיימות: לא יתקיימו מסיבות סיום בגנים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אילוסטרציה. "ההורים הגיבו בזעם"
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  מוצר השנה
  מומלצים