שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נשאר חסוי: מחבל השתמש באשה כמגן אנושי?
  ל-ynet נודע שבסרטון המתעד הנחת מטענים בגבול רצועת עזה נראה מחבל המשתמש בפלסטינית כמגן אנושי. חיילי גולני שצפו בתיעוד: "איך לא פרסמו את הסרטון? צריך לשלוח את זה לגולדסטון". דובר צה"ל: לא כל אירוע מיועד להפצה
  צה"ל אסר לפרסום סרטון המתעד לכאורה מחבל פלסטיני המשתמש בפלסטינית כשכפ"ץ אנושי. ל-ynet נודע כי בסרטון, שתועד על ידי מצלמות מבצעיות שפרוסות באזור, נראה בבירור כיצד המחבל מחזיק באשה מבוגרת כבת ערובה, שמשמשת חיץ בינו לבין חיילי צה"ל.

   

  כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

   

  הסרטון מתעד תקרית שהתרחשה לפני כעשרה ימים סמוך לגדר המערכת בגבול עזה, ובמסגרתה נפצעו שבעה פלסטינים מירי צה"ל. האירוע החל כששני מחבלים שהגיעו מבית לאהיה שבצפון הרצועה ביקשו להניח מטענים ליד הגדר, ועברו סמוך לקבוצת פועלים ופועלות שעסקו בחקלאות. הם זוהו על ידי חיילי צה"ל, והחיילים פתחו לעברם בירי. ל-ynet נודע שבעקבות הירי נראים המחבלים רצים לעבר קבוצת הפועלים ואחד מהם תופס לכאורה בכוח אישה פלסטינית, ולא עוזב אותה עד הגעתו למחסה מאחורי בניינים סמוכים.

   

  אחד מפצועי התקרית בבית החולים בעזה (צילום: AFP)
  אחד מפצועי התקרית בבית החולים בעזה(צילום: AFP)

   

  חיילי חטיבת גולני, המשרתים בתקופה זו בגִזרה, צפו בשבוע האחרון בסרטון שוב ושוב,
  ולדבריהם "זועק לשמיים איך הוא תפס אותה כמו שבויה בסרטים וברח איתה פנימה לתוך השכונה. למה לא מוציאים דבר כזה לתקשורת ולא מראים לעולם? סרטון כזה צריך לשלוח לגולדסטון".

   

  חרף פניית ynet סירב צה"ל לשחרר גם תמונה מוקפאת מהאירוע. מתחקיר האירוע עלה מאוחר יותר כי המחבלים עשו שימוש בכלים חקלאיים כדי לחצות את השדה שבקצהו ביקשו להניח את המטענים. חיילי צה"ל פתחו באש לאחר שהמחבלים הופללו על ידי התצפית, אך הירי הופסק לאחר שזוהתה בת הערובה.

   

  מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "צה"ל משתמש בכלל הכלים שברשותו באוויר, בים וביבשה, על מנת לתעד את הפעילות המבצעית של כוחותיו לצורכי תחקור, הפללה והסברה. עם זאת, מטעמי ביטחון מידע ואלמנטים צנזוריאליים, לא כל אירוע מיועד להפצה".

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נשאר חסוי: מחבל השתמש באשה כמגן אנושי?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים